Patrick Kluivert: Hayal kırıklığı yaşadık

Patrick Kluivert: Hayal kırıklığı yaşadık

Adana Demirspor Teknik Direktörü Patrick Kluivert, Karagümrük mağlubiyeti sonrası konuştu. Hollandalı hoca "Maalesef mağlubiyeti yaşadık ama öz güveni geri kazanmamız gerekiyor" dedi.

VavaCars Fatih Karagümrük deplasmanında 2-0 mağlup olan Yukatel Adana Demirspor'da teknik direktör Patrick Kluivert, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Hollandalı teknik adam, birçok futbolcunun kendi seviyesinin altında olduğunu vurguladı.

İşte Kluivert'in açıklamaları;

-Hayal kırıklığı yaşadığımız bir sonuç aldık. Maçı acı bir şekilde kaybettik. Tekrar işe koyulmamız lazım ve reaksiyon göstermemiz gerekiyor. Konyaspor ile kazanmamız gereken bir maç oynayacağız. Bugün netice itibarıyla kendi takımımı, bugüne kadar gösterdiğimiz performansımızda görmedim.

-Karagümrük'e alan verdiğinizde oynayabilen bir takım. Bu konuda, işaret ederek 'şu futbolcum kötüydü' dememem lazım. Genel olarak takım halinde seviyenin altında performans gösteren bir takım vardı. Maalesef mağlubiyeti yaşadık ama öz güveni geri kazanmamız gerekiyor. Bu maçı daha dikkatli şekilde analiz edeceğiz.

-Önceliğimiz Adana Demirspor. Ama tabii ki de Ajax'ın bu durumda olması beni üzüyor.

-Bu durumun şu anda sebebini bilmiyorum ama burada Ankaragücü ile oynadığımızda da iyi performans sergilememiştik. Belki de statla alakalı bir durumdur. Biz sahamızda oynarken taraftarımızın desteği her zaman arkamızda oluyor. Belki daha çok taraftar desteğine ihtiyacımız var.

(AA)