Putin- Erdoğan buluşmasından kritik açıklama!

Putin- Erdoğan buluşmasından kritik açıklama!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya lideri Putin, Soçi'deki görüşme öncesi açıklamalar yaptı. Erdoğan, "İnanıyorum ki Rusya ve Türkiye'nin burada atacağı adım, bölgenin kaderini değiştirecektir" dedi.

Davetini kabul edip Soçi’ye geldiği için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Putin, görüşmenin basına açık kısmında şunları söyledi:

“Sizinle planladığımız gibi ilişkilerimiz gelişiyor. Sizinle bir araya gelip ikili ilişkilerimizin kilit alanlarını ve Suriye krizi dahil olmak üzere temel uluslararası sorunlarını konuşabilme imkanı bulmamız çok iyi oldu. Bu ortak çalışmalarımız, Rusya-Türkiye ilişkilerinin özel bir statü kazandığını ve tamamen onarıldığını gösteriyor.”

Sputnik ajansının aktardığı habere göre; Putin şöyle devam etti: “Referandum sonucu nedeniyle sizi bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Ülkenizdeki iç siyasal durumun düzene gireceğine ve bunun, Rusya-Türkiye ilişkilerinin gelişmesine yardımcı olacağına inanıyoruz. Zira sizinle yaptığımız birçok şeyin parlamentolarımızda tartışılması gerekiyor.”
 

Erdoğan ise görüşme öncesinde yaptığı açıklamada, “Özellikle değerli dostumuzun bu davetine Karadeniz’in bir yanından bir yanına gelmek suretiyle bu buluşmayı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum” diyerek Putin’e teşekkür etti.

20170503_2_23436495_21673129_web.jpg

Rusya ile Türkiye arasındaki gerek ikili ilişkileri gerekse bölgesel sorunları etraflıca ele alma imkanı bulacaklarını belirten Erdoğan, “Üzerimizde önemli sorumlulukların olduğu bir dönemi yaşıyoruz. İnanıyorum ki Rusya ve Türkiye’nin burada atacağı adım, bölgenin kaderini değiştirecektir” dedi.

Soçi’deki Devlet Başkanlığı Rezidansı’nda gerçekleştirilen görüşme saat 13.35’te başladı.

İlgili Haberler
Putin-Erdoğan görüşmesi basına sızdı
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş