Rahmi Turan, Saray'a giden CHP'li iddiasının devamını yazdı

Rahmi Turan, Saray'a giden CHP'li iddiasının devamını yazdı
CHP'li bir ismin Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüğünü öne süren Sözcü yazarı Rahmi Turan bugünkü yazısında ise, Saray'a yakın kaynağına olayı bir kez daha sorduğunu ve "Yüzde yüz doğru" şeklinde teminat aldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 9 Kasım tarihinde CHP'den önemli bir isimle Saray'da görüştüğü ve "Senin CHP Genel Başkanı olman gerekir. Ben de yardımcı olurum" dediğini öne süren Rahmi Turan, bugünkü yazısında ise Saray'a yakın kaynağına olayı bir defa daha sorduğunu aktardı.

Turan, Saray'a yakın kaynağının "Yüzde yüz doğru" şeklinde teminat verdiğini belirtirken, "Saray'ı kim ziyaret ettiyse medeni cesaret gösterip kendisi açıklamalı. Ya da AKP Genel Başkanı Erdoğan'a sorulmalı. İşin aslı nedir?" dedi.

Turan'ın yazısı şu şekilde;

Dünkü “Müthiş haber” başlıklı yazım büyük gürültü koparttı.

Soran sorana: “9 Kasım akşamı Külliye'de (Saray'da) AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen CHP'li kim?” “Haber doğru mu?” diye soranlar da var. 

Saray'a yakın haber kaynağıma bir kez daha sordum:

“Yanılmış olmayasın?”

Kesin bir ifade ile:

“Yüzde yüz doğru!” diye teminat verdi.

Peki kim o kişi? Haber kaynağım kopan gürültü üzerine dün “Ortalığın bu kadar hararetleneceğini düşünmemiştim. Şimdi belki de işimden gücümden olacağım!” diye endişeye kapıldı.

Ben de ona, söylediği ismi unutacağıma dair söz verdim.

Saray'ı kim ziyaret ettiyse medeni cesaret gösterip kendisi açıklamalı. Ya da AKP Genel Başkanı Erdoğan'a sorulmalı. İşin aslı nedir? 

Parti genel başkanı olduğu gibi aynı zamanda Cumhurbaşkanı olarak da görev yapan Erdoğan'ın yapacağı açıklama bire bir doğru olacaktır. Koskoca Cumhurbaşkanı yanlış söz söyleyecek değil herhalde…

Onun açıklaması tüm tereddütleri bitirir! Erdoğan'ın cevabı şu şıklardan biri olacaktır: a) “Haber doğru değildir” diyebilir. b) “Haber doğrudur ama o kişinin kim olduğu bizim özel konumuzdur” diyerek isim açıklamayabilir. c) “Kamuoyunun bilmesinde yarar var” diyerek o ismi açıklayabilir.

Ülkemizin siyasetinde her türlü mücadele olabiliyor. Hiç umulmayan kişi ya da kişiler parti değiştirip karşı saflara geçebiliyor.

Daha önce zehir zemberek sözlerle suçladıkları partiye kapak atıp, o partinin has adamı olan çok sayıda siyasetçi var.Cumhurbaşkanı cennet mekân Süleyman Demirel'in dediği gibi “Siyasette 24 saat sonra ne olacağı belli olmaz!” 

  • Yorumlar 13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.