Son seçim anketinden bir ilk çıktı. Siyasette dengeleri değiştirecek sonuçlar

Son seçim anketinden bir ilk çıktı. Siyasette dengeleri değiştirecek sonuçlar
KONDA araştırma şirketinin yaptığı son anketin sonuçlarına göre, Cumhur İttifakı’nın toplam oy oranı yüzde 49,6 olurken diğer partilerinin oy oranı yüzde 50’nin üzerinde hesaplandı. Ankette MHP’nin oyu ise yüzde 10’un altında yani seçim barajı altında kaldı.

KONDA araştırma şirketi 2020 yılının son anket sonuçlarını açıkladı.
Ankette Cumhur İttifakı’nın oy oranının yüzde 50’nin çok az altında kaldığı görüldü.
KONDA Araştırma Şirketi’nin Aralık ayı kamuoyu yoklamasına göre;
Ankete katılanların yüzde 39,8’i oyunu AKP’ye vereceğini ifade etti.
CHP’ye oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 22,2 olurken araştırmaya katılanların yüzde 10,5’i ise İYİ Parti’ye oy vereceğini kaydetti.
Ankette MHP, ittifak haricindeki partiler için belirlenen yüzde 10’luk seçim barajının altında kaldı. MHP’ye oy vereceğini ifade edenlerin oranı yüzde 9,8 olarak belirlendi.
Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi ile AKP’den ayrılan isimler tarafından kurulan Gelecek Partisi ve DEVA Partisi gibi diğer partilerin toplam oy oranı ise yüzde 6,9 olarak tespit edildi.
KONDA Araştırma Şirketi, AKP ve MHP ittifakının son dört ayda kan kaybı yaşadığını ve anketlerde muhalefet partileri karşısında gerilediğini kaydetti.
Ankete göre ayrıca, Aralık ayında sandığa gideceğini ifade edenlerin sayısında da ilk kez diğer aylara göre artış yaşandı.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58