Twitter "Bu konuda yardımınıza ihtiyacımız var" diyerek çağrı yaptı. Resmen tanıtıldı

Twitter
Popüler sosyal paylaşım sitesi olan Twitter, üye paylaşımlarında rastlanan yanlış veya gerçek dışı bilgilerle mücadele etmek için yeni geliştirdiği "@Birdwatch" isimli ürününü tanıttı. Şirketten yapılan açıklamada, "Herkesi bu programa kaydolmaya ve katılmaya davet ediyoruz. Bu konuda yardımınıza ihtiyacımız var." çağrısı yapıldı.

AA'da yer alan habere göre, sosyal medya uygulaması olan Twitter, yeni uygulaması olan Birdwatch'u duyurdu.

YANLIŞ BİLGİLERE SAVAŞ AÇILACAK

Deneme aşamasındaki Birdwatch'la ilgili "Yanlış bilgi içerdiğini düşündüğünüz paylaşıma not düşün." şeklinde bir ibarenin paylaşımlara ekleneceği, böylece diğer kullanıcılar için paylaşım hakkında uyarıda bulunabileceği ve konuyla ilgili alternatif bilgilerin eklenebileceği bir tasarım olarak geliştirildiği kaydedildi.

Yeni uygulama, yanlış bilgi içerdiği düşünülen bir paylaşım için düşülen notlar için 3. şahıslara puan verme imkanı da tanıyacak.

"HERKESİ BU PROGRAMA KAYDOLMAYA DAVET EDİYORUZ"

"Twitter Support" isimli kurumsal hesaptan yapılan duyuruda, "Herkesi bu programa kaydolmaya ve katılmaya davet ediyoruz. Grup ne kadar geniş ve çeşitli olursa, yanlış bilgileri etkili bir şekilde değerlendirmede o kadar iyi olacaktır. Bu konuda yardımınıza ihtiyacımız var." denildi.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş