Vaka sayıları artan Hatay'da yoğun bakım kapasitesi arttırılacak

Vaka sayıları artan Hatay'da yoğun bakım kapasitesi arttırılacak
AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, son günlerde Hatay’da koronavirüs vaka sayısının artması üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Şanverdi, yoğun bakım kapasitesinin artırılacağını açıkladı.

AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğünü, sağlık hizmetinin sekteye uğramaması için İl Sağlık Müdürü ile koordineli olarak her türlü tedbiri aldıklarını, Hatay’da durumun yakından takip edildiğini belirtti.

DAHA DA KRİTİK HALE GELEBİLİR

Şanverdi, alınan tedbirler kapsamında personel bakımından sıkıntı yaşanmaması için de ilave doktor ve sağlık personelinin görevlendirildiğini, filyasyon ekibinin artırıldığını kaydetti. En büyük tedbirin vatandaşların virüse karşı alacakları tedbirler olacağını ifade eden Şanverdi, aksi takdirde Hatay’da durumun daha da kritik hale geleceğini dile getirdi.

‘HATAY OLARAK GAYRET GÖSTERMEMİZ GEREKİYOR’

Önlerindeki iki haftanın kritik olduğunu belirten Şanverdi açıklamada, “Hemşehrilerimizi bu iki haftada zorunlu olmadıkça evden çıkmamaya, aile ve komşu ziyaretleri yapmamaya, toplu olarak kapalı ortamda bulunmamaya, maske, mesafe ve temizlik kuralına uymaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

ak-partili-sanverdi-hatayda-yogun-bakim-kapasitesi-artirilacak-7648-dhaphoto1.jpg

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58