Veysel Eroğlu: "Bu, meslek sırrı"

Veysel Eroğlu: "Bu, meslek sırrı"
AKP Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İstanbul'un içme suyu durumuna ilişkin değerlendirmede bulundu. Eroğlu, çözüm sorusuna, "Bu, meslek sırrı. Onu İBB Başkanı'na sorun" diye cevap verdi.

Meclis'te düzenlediği basın toplantısında İstanbul'un su sorununa ilişkin açıklamalarda bulunan AKP Afyonkarahisar Milletvekili ve eski Bakan Veysel Eroğlu, 1994 ve sonraki süreçten bahsetti.

Daha önce yaptığı açıklamalarında İstanbul'un 2017'e kadar su sorunu yaşamayacağını belirten Eroğlu, gündeme gelen su sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin bir soruya "Bu, meslek sırrı" diyerek cevap verdi.

İstanbul'a, dünyanın en ileri altyapı tesislerinin inşa edildiğini belirten Eroğlu, şunları kaydetti:

"İstanbul dünyanın incisidir. Hiç kimsenin İstanbul'u susuz bırakma hakkı yoktur. Beceremiyorlarsa Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım isteyebilirler.

Ayrım yapmıyoruz çünkü Cumhurbaşkanımız, 81 milyonun cumhurbaşkanı. Mühendislikte bir söz var, 'laf artı iş, eşittir sabit.' Çok iş yapacaksan, az konuşacaksın. Anadolu'da da şu söz var, 'oynamasını bilmeyen gelin yerim dar dermiş.' Burada her şey var, yer de dar değil. İstanbullu merak etmesin. İstanbul'un su meselesini kökünden çözen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. İstanbul'un ve Türkiye'nin hizmetkârı Veysel Eroğlu var. Ne gerekiyorsa yaparız. Ben de zaten bir haftadır çalışıyorum. A, B ve C planlarımızda hazır."

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Eroğlu, "İstanbul'da çözüm olmazsa ne kadar süre öngörüyorsunuz?" sorusuna, "Bu, meslek sırrı. Onu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'na sorun. Talep edilirse Cumhurbaşkanımızın talimatıyla her türlü desteği veririz. Çözümümüz var." karşılığını verdi.

İlgili Haberler
İstanbul'un su sorunu eski Bakan'ın sözlerini hatırlattı: "2071'e kadar çözdük"
  • Yorumlar 27
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş