Yalçın: 15 pozisyon vermişiz gibi anlatılıyor

Yalçın: 15 pozisyon vermişiz gibi anlatılıyor
Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 2-1 kazandıkları Gaziantep FK maçının ardından açıklamalarda bulundu. Savunma konusu ile ilgili yapılan eleştirilere yanıt veren Yalçın, "Bazı maçlarda 1 tane pozisyon veriyoruz, sanki 15 pozisyon vermişiz gibi anlatılıyor" dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 2 -1 kazandıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu.  Yalçın, zorlu bir rakibe karşı 3 puan aldıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Hedefte olan takımlardan ilk maçı biz oynadık. Takımın oyunu, bireysel performanslar, takım savunması beni çok mutlu etti. İyi bir oyun oynadık. Alınan skor ve oyundan memnunum. Oyunun kontrolü bizdeydi. 2'nci golden sonra 3-4 net pozisyon var, daha farklı olabilirdi. Rahat davranınca istediğimiz gibi sonuçlandıramadık. Bugün için en üzücü taraf oydu. 90 dakikanın tamamında tek pozisyon bile vermedik. Oyuncular nasıl oynadığımızın tamamıyla farkında. İnşallah bundan sonra da aynı şekilde emin adımlarla yolumuza devam ederiz" dedi. 

"HERKES OYUNCULARI BEKLİYORDU, BU KEZ BEN 4'LEDİM"

4'üncü sarı kartı görmesiyle cezalı duruma düşmesi hatırlatılan Yalçın, "Herkesi şaşırttım. Herkes oyuncuları bekliyordu. Ben 4'ledim, bazen agresif oluyoruz. Bugün itiraz ettik. Mete hoca rahatsız oldu galiba. Zor bir iş yapıyoruz. 90 dakika konsantre olmak gerekiyor. Rakip hoca benden daha çok itiraz etti ama ona göstermedi. Kötü bir yönetim olmadı. Gördüğünü çaldı. Bütün hakemlerden gördüklerini çalmasını istiyoruz. Biz VAR'dan bir şey alamadık. 12, 13 haftadır lehimize 1 tane penaltı çalınmadı. Bunların hiçbiri çalınmadı. Demek ki biz penaltı atamayacağız. Kalemizde penaltı pozisyonları ortaya çıkıyor. Bunu Gaziantep'in pozisyon için söylemiyorum. O penaltıydı. Bizimkileri de zahmet olmazsa çalarlarsa iyi olur" ifadelerini kullandı.

"15 POZİSYON VERMİŞİZ GİBİ ANLATILIYOR"

Oyuncularının çok iyi mücadele ettiğini ifade eden Yalçın, "İyi bir birliktelik yakaladık. Oyuncular çok mücadele ediyor. Son 5 maçta 15 puan aldık ve sadece 1 gol yedik. Hedefe giderken gol yememek, pozisyon vermemek çok değerli şeyler. Bazı maçlarda 1 tane pozisyon veriyoruz, sanki 15 pozisyon vermişiz gibi anlatılıyor. Bizim takımın büyüklüğü buralarda belli oluyor. 7-8 tane de yüzde yüz pozisyonda gol atamadık. Pozisyona da giriyoruz. Rakip alanda iyi pozisyon yaratıyoruz. Oyuncular sahada savaşıyor ve bu da onların en büyük artısı" şeklinde konuştu. 

 

 

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58