Yılmaz Özdil aşıda olan biteni beş kelime ile özetledi. Bu ifadeler çok konuşulur. Ansiklopedi yazsa böyle anlatamazdı

Yılmaz Özdil aşıda olan biteni beş kelime ile özetledi. Bu ifadeler çok konuşulur. Ansiklopedi yazsa böyle anlatamazdı
Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil dünyada aşılamanın başlamasına karşın Türkiye’de başlamamasına “Dünya aşılanıyor, bizimki “sözde” aşı.” sözleriyle tepki gösterdi.

Korona virüse karşı geliştirilen aşılar dünya genelinde uygulanmaya başlandı. Dünya genelinde toplanda uygulanan aşılar 17 milyonu geçti. Uygulanan aşıların ülke bazlı verileri ise şu şekilde: ABD: 5.92 milyon; Çin: 4.5 milyon; İsrail: 1.59 milyon; Birleşik Arap Emirlikleri: 887 bin; Rusya: 800 bin; Almanya: 417 bin; İtalya: 387 bin; İspanya: 207 bin; Fransa: 45 bin

AŞI’DA GEÇ Mİ KALDIK?
Türkiye’ye ise Çin aşısı 30 Aralık’ta geldi. Gelen ilk partide 3 milyon doz aşı bulunurken aşıların testleri 14 gün sürecek. Dünya’da aşılamanın başlaması ancak Türkiye’de daha aşılama faaliyetinin başlamaması ise tepkilere neden oldu. Aşılama için geç kalındığı ifade edilirken bunun nedeni de sorgulanmaya başladı.

“DÜNYA AŞILANIYOR, BİZİMKİ “SÖZDE” AŞI”
Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye’de aşı uygulamasına başlanmamasını, “Dünya aşılanıyor, bizimki “sözde” aşı.” sözleriyle eleştirdi.

yilmaz-ozdil-sozde-asi.jpg

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58