8 evi soyan hırsızı bu hatası ele verdi

8 evi soyan hırsızı bu hatası ele verdi
Ankara'da 8 hırsızlık olayı gerçekleştirdiği belirlenen İ.Ö., hırsızlık için girdiği evde bıraktığı sigara izmariti üzerindeki DNA örneği sayesinde yakalandı.

Ankara'da hırsızlık ihbarları üzerine harekete geçen polis ekipleri, söz konusu suçu işleyen şahsı, DNA örneğinden yakaladı. 

Elde edilen bilgilere göre Ankara İl Jandarma Komutanlığı, 21 Aralık 2020 tarihinde Kahramankazan ilçesi Güvenç Mahallesi'nde A.Ö.'nün evinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili çalışma başlattı. JASAT dedektiflerince evde yapılan incelemede şüphelinin bıraktığı deliller toplanarak kriminal incelemeye gönderildi. 

İZMARİTTEKİ DNA YAKALANMASINI SAĞLADI 

Yapılan araştırmada evde bulunan bir sigara izmariti de incelenmek üzere laboratuvara gönderildi. Yapılan kriminal inceleme neticesinde olay yerinden alınan sigara izmaritindeki DNA örneğinin İ.Ö. ile eşleşmesi üzerine şüpheli Pursaklar ilçesinde jandarma ekiplerince yakalandı. 

İ.Ö.'nün DNA ve parmak izi örneklerinden çıkan sonuçlardan 8 farklı hırsızlık olayından arandığı tespit edilerek faili meçhul hırsızlık olayları da aydınlatıldı. İ.Ö. hakkında adli işlem başlatıldı. 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş