ABD’deki darbe girişiminin sorumlusu Trump için korku dolu günler başlıyor

ABD’deki darbe girişiminin sorumlusu Trump için korku dolu günler başlıyor
ABD’de seçimleri kaybetmesinin ardından yaptığı açıklamalarla ülkede fitilin ateşlenmesine neden olan Trump’ın vergi kayıtlarının incelenmesine izin çıktı. Eski Başkan Trump’ın açıklamaları sonrası vatandaşlar kongre binasını basmış, yaşananlar darbe girişimi olarak nitelendirilmişti.

ABD’de seçimlerin ardından yaşanan kanlı Kongre Binası baskının sorumlusu eski Başkan Donald Trump, aklandığı azil soruşturmasının ardından şimdi de vergi kayıtları nedeniyle zor günler yaşıyor.

ABD'de Yüksek Mahkeme, New York Federal Bölge Mahkemesinin yürüttüğü soruşturma kapsamında Trump’ın geçmişe dönük vergi kayıtlarına erişimine izin verdi.

Manhattan Bölge Savcısı Cyrus Vance, Trump'ın emlak şirketi tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen sigorta ve banka dolandırıcılığı soruşturması için Trump'ın muhasebe firması Mazars USA LLP'den 8 yıllık mali kayıtları mahkemeye sunmasını istemişti. Vance’in ofisi Yüksek Mahkeme’nin kararının ardından yaptığı açıklamada, “Çalışma devam ediyor” dedi.

Vance, soruşturmanın artık daha geniş olduğunu ve potansiyel banka, vergi ve sigorta dolandırıcılığının yanı sıra iş kayıtlarının tahrif edilmesine odaklanabileceğini belirtti.

 

 

 

Etiketler: , , , , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58