Aczimendi Şeyhi: Keşke kız çocuklarını gömmek yerine kesip atsalardı

Aczimendi Şeyhi: Keşke kız çocuklarını gömmek yerine kesip atsalardı
Kız çocuklarının diri diri gömülmesiyle ilgili konuşan Aczimendi Şeyhi Müslim Gündüz, "Bunlar boşuna yapılmamış. Biliyor ki kız gayrı meşru yapacak. Kızları gömmek yerine keşke boyunlarını kesip atsalardı" dedi.

Aczimendi Şeyhi Müslim Gündüz'ün kan donduran konuşmaları sosyal medyanın gündemine oturdu.

Cahiliye döneminde kız çocukların diri diri gömülmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Gündüz, kız çocuklarının gayrı meşruya eğilimli olduğunu söyledi ve 'boşu boşuna gömülmediklerini' söyledi. 

Bununla yetinmeyen Müslim Gündüz, "Kız çocuğu mutlaka gayrı meşru yapar. Kız çocuğunu kurtarmak mümkün değil. Keşke gömeceklerine direkt boyunlarını kesip atsalardı" ifadelerini kullandı. 

Müslim'in cemaatine hitaben yaptığı konuşmadan bazı kısımlar şöyle:

"ANNENİN VE KIZ KARDEŞİN KOLLARI TAHRİK EDER"

"Babayı kınamıyorum ama muhabbeti gayri meşru bir iştir. Kızı okulda dışlanmasın, ayıplanmasın diye kızı nasıl isterse öyle giyiniyor. Kızım hamama mı giriyorsun, sokağa mı çıkıyorsun. Bu kıyafet nedir. Sen bu kıyafetle benim yanımda nasıl geziyorsun. Bir ana göğsünü açıp oğlunun yanında duramaz. Vücut hatlarını belli eden bir kıyafetle buluğa ermiş oğlunun, kızının yanında gezemez. Sima (yüz) günah değil. Ananın simasını gördü mü onda şehvet kalmaz. Bacısınınkini gördü mü şehvet kalmaz. Ama kollarını, bacaklarını, kalçalarını, göğsünü... Şehveti tahrik eder bu. Ve tüyleri ürpertecek hadiselere meydan verir.

"KIZ ÇOCUKLARINI GÖMMELERİ BOŞUNA DEĞİL. AMA GÖMMEK YERİNE BOYUNLARINI KESİP ATSALARDI"

Şimdi asrı saadetten evvel, kız çocuklarını diri diri gömmek... O zaman da bugünün hali varmış. Yani bu kız çocuğu mutlaka senin gözünün önünde gayrı meşru iş yapacak. Bu kızı kurtarmak mümkün değil. Keşke öyle gömme değil de, bir şekilde öldürmeyi adet etselerdi. Boyunlarını kesip atsalardı. Onun için böyle yapmışlar. Bedava değil, boşuna değil. Biliyor ki bu kız gözünün önünde gayrı meşru olacak. 'Şimdiden öldüreyim o çağa gelmeden' diyor." 

  • Yorumlar 62
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş