Çiftçiye su bile koladan pahalı geldi

Çiftçiye su bile koladan pahalı geldi

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere Adıyamanlı çiftçilerin sorunlarını dinledi.

CHP Adıyaman Milletvekili Tutdere, Adıyaman’ın Merkez ilçesine bağlı Esence ve Taşgedik köylerinde yaşayanların sorunlarını dinledi. Adıyamanlı çiftçi, “Koladan pahalı bize gelen içme suyu. Sebebi elektrik parası” derken, bir üretici de yem fiyatlarından yakınarak “Köyde sadece ben hayvancılık yapıyorum. Böyle giderse ben de bırakırım" ifadelerini kullandı.

Çiftçi, Tutdere’ye “Mazot alamıyoruz. Depoyu bin liraya dolduruyorduk, bu sene 3 bin liraya dolduruyoruz. İş yapamıyoruz. Böyle duruyoruz, ne yapacağız?” diye sordu.

Bir üretici de yem fiyatlarının artışından şikayet ederek, “Böyle giderse biz de bırakacağız. Bütün arkadaşlar bırakacak. Hayvan aldığım yerde onlar da bırakmak için satıyorlar. Onlar da yetiştiremiyorlar” diye konuştu.

Besici, köylerinde tek hayvancılık yapan kişinin kendisi olduğunu söyleyerek, “Böyle giderse ben de bırakırım. Biz de yapamayız, yetiştiremeyiz. Beş tane arpa alsan hayvanın yarı fiyatı. Yavruyu da satıp arpaya verdim mi, ben anacı ne yapacağım?” diye sordu. 

İlgili Haberler