AKP’li gazeteciden parti içi eleştiri: “Kimse hatasını görmek istemiyor”

AKP’li gazeteciden parti içi eleştiri: “Kimse hatasını görmek istemiyor”
Kemal Öztürk, Yeni Şafak’taki yazısında, AKP’de kimsenin eleştiri duymak istemediğini, doğru yazanların düşmanlaştırıldığına vurgu yaptı, “Demokrasinin bayram günü kabul edilen seçimlere giderken böyle olmamalıydı” sözleriyle eleştiride bulundu.

Yerel seçimler için geri sayıma geçilmişken, AKP’li olduğu bilinen Hükümet medyası yazarlarının partilerine yönelik eleştirileri de sürüyor. Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, mitingler başta olmak üzere, seçim organizasyonlarının tamamında insanları birbirine düşman edebilecek bir dilin kullanıldığına dikkat çekti.

Kimsenin eleştiri duymak istemediğini ifade eden Öztürk, yıllardır AKP içinde çalışmış biri olmasına karşın, adil ve dürüst olmaya gayret gösterdiğini belirtti. Gördüğü doğruları ve yanlışları söylemesine bir engel olmadığını belirten Öztürk’ün yazısının ilgili bölümü şöyle:

KİMSE ELEŞTİRİ DUYMAK İSTEMİYOR

“Görüyorum ki kimse hatasını, yanlışını ve eksiğini görmek istemiyor. Kimse eleştiri duymak istemiyor. Sahada yaşananlar kendi aleyhineyse, yazanları dışlıyor, düşmanlaştırıyor ve susturmaya çalışıyor.

Bu seçimde bunu bir kez daha, bu kez biraz daha fazla yaşadık. Oysa demokrasinin bayram günü kabul edilen seçimlere giderken böyle olmamamız lazımdı.

Ben yıllardır AK Parti içinde çalışmış biriyim. AK Parti tarafındayım yani. Ancak bu benim adil olmamı, dürüst olmamı, gördüğüm yanlışları söylememi engellemedi hiç. Benim aldığım terbiye ve eğitim bunu gerektirir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Uşak mitinginde şöyle dedi: “Milletimiz kırgınlığında, öfkesinde haklı mıdır? Elbette haklıdır. Hatadan münezzeh olan sadece ve sadece Rabbimizdir. İnsanın olduğu her yerde hata da olur, eksik de olur, yanlış da olur. Önemli olan hasbi niyetle bunları düzeltme, bu iradeyi ortaya koyabilmektir… İnşallah seçimlerden sonra tüm bu konuları masaya yatıracak, kibriyle saygısızlığıyla yanlışıyla, kabalığıyla milletimizi üzen kim varsa hepsini de biz üzeceğiz.”

Aslında sahada gördüğüm ve yazılarıma taşıdığım sorunların özeti budur. Millet kırgın, öfkeli ve kibirli, kaba insanların yanlışları yüzünden AK Parti’den uzaklaşıyor. Erdoğan’ın dediği gibi...

Lakin bunları yazdığım için bana kızanlar, Erdoğan söylediğinde ‘yerden göğe kadar haklı’ diyorlar. Maalesef bu çelişkilerini de görmüyorlar. Neyse…

Bugüne kadar milletin ortak aklı ve ortak iradesi hep en doğru kararı verdi. Bu kez de öyle olacak eminim. Hepimiz buna saygı göstereceğiz. Allah ülkemize ve milletimize hayırlı olacak bir seçim nasip etsin.”

  • Yorumlar 10
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.