Akşener ve Kılıçdaroğlu Denizli'de ortak mitingde konuştu

Akşener ve Kılıçdaroğlu Denizli'de ortak mitingde konuştu
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli'de vatandaşlara hitap etti. İki liderin gündeminde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ekonomideki son durum vardı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Denizlili vatandaşlarla buluştu.

Mahşeri kalabalığın toplandığı Merkezefendi ilçesi 29 Ekim Bulvarı'ndaki Özay Gönlüm Meydanı'na ilk giriş yapan lider Meral Akşener oldu. On binlerce vatandaşın doldurduğu meydanda EYT pankartları dikkat çekti. 

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından programın açılış konuşmasını yapmak üzere İYİ Parti ve CHP'nin iş birliği adayı Ümit Bahtiyar mikrofona geldi.

Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları veren Bahtiyar'ın açıklamalarının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sahneye çıktı.

"KENDİ VATANDAŞINA 'TÜREDİ' DİYEN..."

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Denizli bir tarım kentidir. Sanat kentidir. Tarih kentidir. Denizli’nin talihini değiştirmeye adayız. Denizli zulmün karşısında diz çökmez. Efelerin efesi buradadır. Denizli Kuva-i Milliye'nin kalbidir. Çiftçinin sorunu var.

Mazota, gübreye, ilaca, suya zam yaptılar. Çiftçi ürünlerini eski fiyattan nasıl satacak? Çiftçiye “sen zam yapmayacaksın” diyor. Peki, çiftçi nasıl geçinecek? Hal esnafını terörist ilan ettiler, manavı, vatandaşı terörist ilan ettiler. EYT’lere “türedi” dediler. Kendi vatandaşına “türedi” diyen bir cumhurbaşkanı örnek gösterin bana. Bu bir genel değil yerel seçim, ders vereceğiz. Suriyelileri para var çiftçiye niye yok?"

"NE OLDU DA SOĞAN KUYRUĞUNA MAHKUM OLDU?"

"Varlık kuyruğu ise sen de kuyruğa gir. Vallaha o varlık kuyruğu olsa Saray'da durmaz, sabahtan kuyruğa girer. Çiftçiye, emekliye, EYT, asgari ücretliye para yok ama Londra’daki bir avuç tefeciye ödedikleri para 149 milyar dolar. Hani faiz haramdı?"

"Musluğu açarken beş, elektrik düğmesine basarken dört çeşit vergi ödüyoruz. Kefene vergi, otobüse vergi ne için Saray sosyetesi için?"

"Nasıl oldu da 17 yılda bu vatandaşı soğan kuyruklarına mahkum ettiniz. AKP’ye oy verene sesleniyorum. Daha iyi bir ülke için, güçlü bir ülke için AKP’ye oy verdiniz. Peki ne oldu soğan kuyruğuna mahkum olduk? Soru sorun nasıl soğan kuyruğuna mahkum oldunuz? Vatan, demokrasi, şanlı bayrak iş birliği biz bu ülkenin güzelliği huzur için mücadele ediyor. Bizim mücadelemiz her evde tencere kaynasın mücadelesidir. Bizim mücadelemiz Atatürk’ün çağdaş Türkiye mücadelesidir."

Kılıçdaroğlu'nun ardından sahneye gelen Meral Akşener, vatandaşın yoğun tezahüratlarıyla karşılandı.

"İÇİNİZDEN ÇIKTIĞINI İDDİA EDEN 300 ARABAYLA GEZİYOR"

Akşener'in açıklamaları şöyle:

"Cumhurbaşkanının terörist dediği Denizliler nasılsınız? Evine ekmek götürmekten başka derdi olmayan Denizliler nasılsınız? Koca yürekli Denizliler nasılsınız? Ve bu ülkenin Cumhurbaşkanı çıktı 11 milyon seçmeni olan 5 milyon İYİ Partiliye ve 1 milyon seçmeni olan Demokrat Parti ve Saadet Partililere seçmenine "terörist" dedi. 18 milyona yakın seçmene terörist dediler."

"Cumhur İttifakı'na MHP, AKP seçmenine sesleniyorum. Sizler bu ülkenin vatansever asli unsurusunuz. Bu bir yerel seçim, ne Sayn Kılıçdaroğlu ne Erdoğan ne Akşener seçilecek. Siz muhtar, belediye başkanı seçeceksiniz. Ya Allah bismillah ile savaşa götürür gibi seçime götürüyor. Sizin içinizden çıktığını iddia etmişti ama 300 korumayla geziyor. Hangi arabaya bindiği belli olmasan diye aynı arabadan 20 arabası var. Tepemizde helikopterle geziyor."

"BEN 3 MAAŞIMI VERİRİM"

"Şımardılar, şımardı. Bunların kulağını çekeceksiniz. Çekeceksiniz ki şak Damat gidecek. Şaka gibi bir Tarım Bakanımız var. Anguslar nereden çıktı? Sırbıstan’dan. Et ve hayvan üreten ülke, Avrupa'nın en fazla hayvana sahip ülkesiymiş. Tarım Bakanı gidecek, gidecek babam gidecek, sonra sizin gözünüze bakacak. Seçmen velinimet olacak."

1 Nisan’da göreceksiniz, elektrik zammı, doğalgaz zammı gidecek. EYT’lilere türedi dediğine pişman olacak. Anne terliğini atarsanız 1 Nisan’dan itibaren seçmen velinimet olacak. Terörist olan seçmen, EYT’li velinimet olacak. Eğer bu dört yılı rahat geçirmek istiyorsanız, o kulağı bu şekilde çekeceksiniz ve kızartacaksınız. Eğer çekmezseniz zam furyasını altında inim inim inleyeceksiniz.

"Damat bakan 2 milyon istihdam söz verdi. Fabrika açılmıyorsa nasıl istihdam yaratılacak. Türkiye’nin değerlerini tekrar yerine koymaya çalışsanız 250-300 milyar dolara yerine koyamazsanız. Tank palet fabrikasını Katarlılardan geri almak için 500 milyon dolarlık uçağını satsın. Gerekirse ben de 3 maaşımı vermeye razıyım."

"BEKA SORUNU VARSA SEBEBİ SENSİN"

"Hendekleri hatırlayan var mı 793 şehit var bunun hesabını verdin mi kardeşim sen. Habur’u Oslo’yu hatırlarız ama en önemlisi hendekler kazılırken Valiye polise kafa çevirttirenler var. Sonuç itibariyle 793 şehit bir baba bir evlattı onlar. Hayatlar vardı."

"Beka için milli savunma sanayinin bel kemiği olan Tank Palet Fabrikası beka, koltukların bekası, Eğer ülkede beka meselesi varsa 17 yıldır ülkeyi yönetiyorsun bekanın sebebi sensin. Bunları niye yapıyorlar ekonomiyi konuşmayalım diye."

"Bütün bu dilin, parmak sallamanın ortadan kalkması için bu kulağı çekin. Bu dediklerimi gerçekleştirirseniz, işsiz işe kavuşur, yandaş kayırma, atama skandalları biter."

"Herkesin huzurunda Sayın Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Partiyi kuramaz dediler kurduk. Seçimlere giremez dediler. YSK önümüze dikildi orada güç birliği sayesinde seçimlere girdiler. Güç birliği olmasaydı ne maaşlara zam yaparlardı, ne 3600’lülerin sesini duyarlardı. Siz muhalefete destek vereceksiniz ki onlar istediklerinizi yapacak.

Buradan küçük ortağa seslenmek istiyorum. Onun ipiyle kuyuya inilmez adamı yarı yolda bırakır. Zamanında saçılım sürecinde gördük yaşananları."

Akşener'in konuşmasını tamamlamasının ardından iki lider, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar ve ilçe belediye başkan adaylarıyla sahnede vatandaşı selamladı.