Ali Babacan, Sadullah Ergin ve Atalay'ın avukatları istifa etti

Ali Babacan, Sadullah Ergin ve Atalay'ın avukatları istifa etti
Kriptoplu telefonların usulsüz dinlenmesine ilişkin davada AKP'den istifa eden Ali Babacan, Sadullah Ergin ve Beşir Atalay'ın avukatlığını yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın avukatları, yeni partide yer alacak 3 ismin avukatlığını bıraktı.

Yeni parti kurması beklenen eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan ve diğer eski bakanlar Beşir Atalay ile Sadullah Ergin AKP'den istifa etmişti.

Babacan, Atalay ve Ergin'le ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi, arasında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlar Kurulu üyelerinin olduğu devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının dinlenmesi davasına bakıyordu.

Heyet, Şubat 2018’de 24 sanığa 10 yıl 6 ay ile 63 yıl 9 ay arasında değişen çeşitli miktarlarda hapis cezası verdi. Bu davanın müştekileri arasında Erdoğan’ın yanı sıra eski bakanlar Sadullah Ergin, Ali Babacan ve Beşir Atalay da yer alıyordu. Bu üç bakanın avukatlığını Erdoğan’ın avukatları üstlenmişti.

Babacan, Ergin ve Atalay’ın yeni parti kurmak için AKP’den istifa etmeleri üzerine dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Erdoğan’ın avukatları Muammer Cemaloğlu ve Burhanettin Sevencan, dosyanın şu an bulunduğu Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 22. Ceza Dairesi’ne dilekçe verdi. “Mesleki olarak gördüğüm lüzum üzerine katılan vekilliğinden çekiliyorum” denilen dilekçede, istifa kararının eski bakanlara tebliğ edilmesi de istendi. 

  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş