Ali Babacan'ın yardımcısından Ahmet Hakan ve MHP'ye çok sert sözler

Ali Babacan'ın yardımcısından Ahmet Hakan ve MHP'ye çok sert sözler
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Ahmet Hakan ve MHP'ye sert sözlerle tepki gösterdi. Hakan için "Yozgat'ın yiğit delikanlısı gitmiş, yerine parti genel başkanını programa davet edemeyen biri gelmiş" diyen Şahin, MHP'yi de muhatap almadıklarını söyledi.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Milli Görüş’ün yayın organı TV5’te Muhammed Vefa ve Bünyamin Güler’in sunduğu Ankara Bürosu’na konuk oldu.

Daha önce AKP’de milletvekilliği de yapmış olan Şahin, MHP ve Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a sert sözlerle yüklendi.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olmayı amaçladığını ve bu nedenle Ali Babacan’ı sahaya sürdüğüne yönelik iddialarına cevap veren Şahin, şöyle konuştu:

"YOZGAT'IN DELİKANLISI GİTMİŞ..."

“Bu partinin kurucu genel başkanı Ali Babacan’dır. Hem Ali Babacan hem de Abdullah Gül benzer açıklamalarda bulundu. Dediler ki; ‘Bu hareketin merkezinde Ali Babacan var, biz sadece istişare edilirse dışarıdan destek oluruz.’ Kimsenin birinin arkasına sipere geçip ateş etmesine gerek yok. Siyaset yapacaksa er meydanına inecek, Anadolu’yu ve Trakya’yı arşın arşın gezecek. Ona göre siyaset yapacak. Dolayısıyla bu hareketin başkanı Ali Babacan’dır.

 

Ahmet Hakan ne demiş beni hiç ilgilendirmiyor. 4 aydır hiç köşesini okumuyorum. Çünkü benim bildiğim Yozgat’ın yiğit delikanlısı Ahmet Hakan gitmiş, bir partinin genel başkanını bir programına çağırma cesaretini bulamayan bir isim gelip oturmuş. Onun başındaki yerinin CNN olması Hürriyet olması hiçbir şey ifade etmiyor.” 

"MHP'Yİ MUHATAP ALMAYACAĞIZ"

Şahin, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın “Bunlar naylon parti, Deva Partisi’ni ve Gelecek Partisi’ni kapatın Cumhur İttifakı’na katılın” değerlendirmesine yanıt vererek, “Bizim ülkücü camia ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy verenlerin hepsine saygımız ve muhabbetimiz sonsuz. Ama bu ağızla, bu dille töhmet altında bırakan ve kem söz söyleyenlerin asla seviyelerine inmeyeceğiz. Onları muhatap olarak kabul etmeyeceğiz ve cevap vermeyeceğiz” diye konuştu.

ERKEN SEÇİM...

Erken seçim iddialarına ilişkin de Şahin, “Ben bu yıl için beklemiyorum. Ama Cumhur İttifakı’nın ülkeyi yönetemediği ortada. Önümüzdeki senenin ilkyazında veya sonbaharında yönetimsizlikten kaynaklı olarak mecburiyetten dolayı seçime gideceğini düşünüyorum. Ama bunun tarihinin 2021 olacağını düşünüyorum. Bu sene olacağını düşünmüyorum. Ama olursa da Cumhur İttifakı için intihar olur.” ifadelerini kullandı.

  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58