Altay: 'Hayır' diyenleri terörist ilan edecektiniz...

Altay: 'Hayır' diyenleri terörist ilan edecektiniz...
CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay, “Bu referandumda hayır diyen, ‘Hayır’ çıksın diye uğraşan herkesi terörist ilan edecek idiyseniz bu referanduma ne gerek vardı?” dedi..

İstanbul’da basın açıklaması düzenleyen Altay, başkanlık sistemini öngören yeni Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili  “Herkes biliyor ki bu anayasa sarayda yazılmıştır. Yine herkes biliyor ki TBMM’den gerek Bahçeli’den gerekse kimi AKP yöneticilerinin sayın milletvekillerimize yönelik olarak bir erken seçim şantajıyla TBMM’ye dayatılarak geçirildiği de hepimizin malumu” diye konuştu.

TERÖR TEHDİT VE ŞANTAJI

Milleti terör yeniden artar diyerek tehdit ve şantaja maruz bırakıldığını söyleyen Altay, şöyle konuştu: “Meclisten erken seçim şantajıyla bu anayasayı geçirmiş olabilirsiniz ama bu milletin terör şantajına boyun eğeceğini sanmıyorum. Tabi akla şu da geliyor. Bu terör ne menem şeydir ki tıpkı 7 Haziran ile 1 Kasım’da olduğu gibi birden bire hortlayan ve sonra birden kesilebilen, sonra şimdilerde yeniden hortlayan bu terör saldırılarının AKP tarafından mı kontrol edildiği sorusunu akla getiriyor. Siz milleti evet çıkmazsa terör artar, terör yaygınlaşır diye tehdide maruz bırakırsanız millette size der ki ‘Bu teröristlerin ipi sizin elinizde mi?’ der. Bu milletimize kaba, adi, küstahça bir şantajdır. Milletimiz başkanlık eksenindeki 7 Haziran seçimlerinde nasıl sarı kart gösterdilerse bu referandumda da aynı şey olacaktır.”

HAYIR DEMEK DEMOKRASİYE OLAN AŞKIN TECELLİSİDİR

AKP’li eski bir bakanın “Hayır’ demek 15 Temmuz’a ‘Evet’ demektir” sözlerini hatırlatan Altay, “Bu referandumda ‘Hayır‘ diyen, ‘Hayır’ çıksın diye uğraşan herkesi terörist ilan edecek idiyseniz bu referanduma ne gerek vardı?” diye sordu. Altay, referandumda ‘Hayır’ demenin ‘demokrasi aşkı’nın tecellisi olduğunu savunarak, “Tam tersine evet demek tek adam yönetiminin, temel hak ve özgürlüklerimizin anayasal güvenceye bağlı bütün haklarımızın anayasal düzenden çıkarılarak bir kişinin iki dudağının ucuna teslim edilmesi yeni 15 Temmuzların yaşatılmasına ve yaşanılmasına vesile olur” dedi.

  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş