AÖF sınav giriş yerleri bugün açıklandı

AÖF sınav giriş yerleri bugün açıklandı
Sonunda beklenen haber geldi. AÖF sınav giriş yerleri bugün açıkladı. Sınav giriş belgelerinizi almak ve sınava giriş yerlerinizi öğrenmek için haberimizi takip edin.

Milyonlarca öğrenci Açıköğretim aöf sınav giriş yerleri belli oldu mu sorusunu merak ediyordu. Heyecanlı bekleyiş bugün sona erdi ve sonuçlar açıköğretim sayfası üzerinden açıklandı. https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim sınav giriş yerlerinize buradan ulaşabilirsiniz. Peki AÖF sınav tarihleri ne zaman? AÖF vizeleri 24-25 Kasım tarihlerinde yapılacak. Hafta sonu yapılacak olan sınavların giriş yerlerinin bir iki gün içerisinde yayınlanması bekleniyor. AÖF sınav giriş belgeleri AÖF resmi internet sitesi aracılığıyla temin edilecek.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ

Açıköğretim AÖF sınav giriş yerleri belli olduğu belgeye bu adres  https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim üzerinden ulaşabileceksiniz.

AÖF SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN

Güz Dönemi Ara Sınavı    24 - 25 Kasım 2018
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı    12 - 13 Ocak 2019
Bahar Dönemi Ara Sınavı    13 - 14 Nisan 2019
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı    25 - 26 Mayıs 2019
2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı    20 Temmuz 2019

AÇIKÖĞRETİM AÖF'E KATILACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

-Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.
 
-Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.
 
-Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.
 
-Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.
 
-Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.
 
-Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.
 
-Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.
 
-Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.
 
-Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.
 
-Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.
 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.