Arınç yeni parti çıkışı: “AKP’nin karşısına geçmelerini affetmem”

Arınç yeni parti çıkışı: “AKP’nin karşısına geçmelerini affetmem”
Bülent Arınç, AKP’den ayrılıp yeni parti kuracağı iddia edilen isimlere “Affetmeyeceğim bir tek şey var; AKP'nin karşısında bir başka parti kurup onunla AKP ile mücadele etmeye yeltenmeleri" sözleriyle yüklendi.

Başbakan eski yardımcısı Bülent Arınç AKP’den ayrılan isimlerin yeni parti kuracakları iddiasına sert tepki gösterdi. Arınç, "Affetmeyeceğim bir tek şey var; AKP'nin karşısında bir başka parti kurup onunla AKP ile mücadele etmeye yeltenmeleri.” ifadelerini kullandı. Gazeteci Ömer Şahin'in kendisinin hayatını ele aldığı 'Küçük Erbakan' kitabıyla ilgili açıklamalar sırasında konuşan Arınç, yeni parti iddiaları için şunları söyledi:

“AKP'DEN AYRILANLAR İÇİN 'OH OLDU’ DEMEDİM”

“Bugün bunlar çok yazılıp konuşuluyor. Ben AKP’liyim ve AKP olmaya devam edeceğim. Ben onların içerisinde bulunduğu şartları çok iyi bilen ve onların hukukunu gözetmeye çok gayret eden bir insanım. Onların yaşadıklarını Türkiye'de başkaları yaşasaydı daha farklı tepkiler verirlerdi. Ben herkesin hem özel hayatına, hem kişiliğine saygı duyulmasını istiyorum. Bu partide en küçük hizmeti yapmış olandan en büyük hizmetleri yapmış olanlara kadar, reddedilmeden, üstü kapatılmadan, trollerin ağzında parçalanmaya götürülmeden herkese kucak açılması ve onlara değer verilmesini arzu ediyorum. Bu yapılmazsa bu dedikoduların arkası kesilmez. Herkes her şeyi söyler. Ben arkadaşlarımı seviyorum. Ben AKP'den kim ayrıldıysa arkasından 'Oh oldu, ne iyi oldu da gittiler' dememiş bir insanım.”

“GENEL BAŞKANI BAĞLI OLMAKTAN BAŞKA SEÇENEĞİM YOK”

“Affetmeyeceğim bir tek şey var; AKP'nin karşısında bir başka parti kurup da, onunla AK Parti ile mücadele etmeye yeltenmeleri affedilecek bir şey değildir. Ama ayrılmıştır, AKP'ye olan küskünlüğü oluşmuştur. Ama kendi değerini muhafaza etmiştir, buna saygı duymalı. Ve onların AKP ile bütünleşmesini temin edecek tedbirler alınmalıdır. Benim, bu yaşımdan sonra artık bana bu şerefleri bahşeden partiye ve Genel Başkana bağlı olmaktan başka bir seçeneğim yok ve bunu da şerefle taşıyacağım.”

  • Yorumlar 27
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.