Avrupa yakasına geçmek isteyen adamın taksiciyle tuhaf diyalogu

Avrupa yakasına geçmek isteyen adamın taksiciyle tuhaf diyalogu

İstanbul'da Anadolu’dan Avrupa Yakası’na geçen taksici ile yolcu arasında ‘neden köprüye girdin’ tartışması çıkarken, o anlar araç kamerasına yansıdı.

İstanbul'da taksiye binen yolcu ile ticari taksi şoförü arasında geçen ilginç diyalog, sosyal medyada büyük ilgi gördü.

İstanbul Sultanbeyli'de geçtiğimiz günlerde aldığı yolcunun Taksim’e gitmek istemesi üzerine köprüye giren ticari taksi şoförü Emre Koca ile yolcu Hasan Yılmaz arasında ‘köprüden geçme’ tartışması çıktı.

"DÜZ YOLDAN GİTTİM" İDDİASI

Yurt dışında yaşayan yolcu Hasan Yılmaz, daha öncesinde de taksi ile Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası’na geçtiğini ve o sefer köprüden değil de düz yoldan gittiklerini öne sürdü.

aw211819-02.jpg

DURUMU İZAH ETMESİYLE TATLIYA BAĞLANDI

İki yaka arasında ya köprü yoluyla ya da tünel yoluyla geçilebileceğini söyleyen taksici, yolcunun tepkisi karşısında şaşırdı. Emre Koca'nın yolcu Yılmaz’a durumu izah etmesiyle olay tatlıya bağlandı.

aw211819-01.jpg

"BENİM YOLU UZATTIĞIMI ZANNETTİ"

Durumu anlatan Emre Koca, “Köprüden geçtikten sonra bir anda telaşlandı. ‘Ben düz yoldan buraya geldim sen nasıl köprüden geçiyorsun bu nasıl oluyor’ diye kızmaya başladı. Ben de şaşırdım. Neden böyle tepki veriyor diye anlam veremedim. Sonradan anladım ki yabancı olduğu için, İstanbul’a en son 2 sene önce gelmiş. Durumu anladım ve izah etmeye çalıştım. Sonrasında da durumu anladım. Daha öncesinden Beylikdüzü tarafından taksiye binmiş. O şekilde geldiği için köprüden geçmemiş. Orada bir yanlış anlaşılma oldu. Sonrasında biz durumu düzelttik. Kendisi benden özür diledi. Daha önce yaşadığı sıkıntılı bir durumu anlattı bana. Anlaşmaya vardık, zaten konuştukça çok iyi bir kişiliği olduğunu fark etim. Benim yolu uzattığımı zannetti. Bunu bana direkt söylemedi ama bundan şüphelendi. Sonra kendisinden izin aldım. ‘Taksi içi güvenlik kamerasından sosyal medyada paylaşım yapabilir miyim’ diye iznini aldım. Hatta kendisinin sosyal medya hesabını verdi bana” diye konuştu.

aw211819-06.jpg

"SOSYAL MEDYADA BU KADAR YAYILACAĞINI BEKLEMİYORDUM"

Yolcunun tepkisi karşısında şaşırdığını aktaran Koca, “Acaba navigasyon mu yanlış gösterdi diye düşündüm. Bence o da bu sırada ‘ben bu yakada bir yere gidiyorum zaten benim köprüde ne işim var’ diye düşündü galiba. Sosyal medyada bu kadar yayılacağını beklemiyordum. O arkadaşla ben İnstagram üzerinden mesajlaştım. O da beklemiyormuş” ifadelerini kullandı.

aw211819-05.jpg

aw211819-04.jpg

aw211819-03.jpg