Başakşehir’den UEFA’ya flaş talep

Başakşehir’den UEFA’ya flaş talep
İstanbul Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, UEFA'dan Webo'ya ırkçılık yapan hakemlerin futboldan ömür boyu men edilmesini talep ettiklerini açıkladı.

İstanbul Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, PSG maçıın ardından havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gümüşdağ maçın hakemleri hakkında futboldan men başvurusu yapacaklarıın söyledi.

Gümüşdağ'ın açıklamaları şu şekilde:

"8 Aralık, ırkçılığa karşı dünya tarihine geçen bir direniştir. İstanbul'a dönme kararı almıştık, görüşmeler sonucunda hakemlerin değişmesi halinde kalacağımızı belirttik. UEFA'ya teşekkür ederiz, yarın Ceferin'e mektup yollayacağız.

Bu hakemlerin geçmişi hakkında bilgi talep ettik. Başakşehir olarak dünyaya duruşumuzu gösterdik, sıra UEFA'da! Bu hakemlere ömür boyu men verilmeli. Pierre Webo'nun üzülecek bir şeyi yok, bizler üzülmeliyiz, dünya üzülmeli. Burada ibretlik ceza çıkmalı."

ÖZEL BİR DURUŞ SERGİLENDİ

Sebastian Coltescu tarafından ırkçı saldırıya maruz kalan Pierre Webo ise şunları söyledi:
"Bana verilen destekten dolayı herkese teşekkür ederim. Birlik olduk. Hakem zaten herkesin duyduğu şeyleri söyledi. Bu sözleri söylemesi benim garibime gitti, limiti aştı. Cumhurbaşkanımıza, Başkanımıza teşekkür ederim. 8 Aralık'ta özel bir duruş sergilendi."

"ŞOK YAŞADIK"

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk ise olaylara ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu. Buruk şunları söyledi:

"Bu artık bir milat olmalı. PSG'ye teşekkür ederiz, bize destek oldular. UEFA'ya da teşekkür ederiz. Futbol anlamsız kaldı ama inşallah bundan sonra böyle şeyler yaşanmaz. Maça hazırlanmak zor oldu, şok yaşadık. Yaşadığımız olay bizi etkiledi, sahaya odaklanamadık."
"Neymar, Kylian Mbape ve Marquinhos, hemen yanımıza geldiler ve 'Biz de bu hakemle oynamak istemiyoruz' dediler. PSG'ye gerçekten teşekkür ederiz
."

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58