Beşiktaş Başkan adayı Fuat Çimen, Siyah-Beyazlı taraftara müjdeyi verdi: 135 milyon dolarlık kaynakla geliyoruz

Beşiktaş Başkan adayı Fuat Çimen, Siyah-Beyazlı taraftara müjdeyi verdi: 135 milyon dolarlık kaynakla geliyoruz

Beşiktaş Kulübünün bu ay içinde yapılacak genel kurulunda başkan adaylığını açıklayan Fuat Çimen, "Beşiktaş Sensin Hareketi" ve Siyah Beyaz Düşünce Platformu'nun düzenlediği bir etkinliğe katılarak projelerini anlattı.

Şişli Tiyatrosu''nda gerçekleşen organizasyona katılan Çimen, siyah-beyazlı kongre üyelerinin takip ettiği etkinlikte yönetim kurulu listesini tanıttı.

Konuşmasında Beşiktaş''ın yönetilemediğini söyleyen Çimen, "Beşiktaş''ı nasıl ayağa kaldıracağız bunu düşünüyoruz. Kolay olmayacak ama akıl, bilim ve liyakat bizim rehberimiz. Biz herkesin fikrini alacağımız bir yönetim yapısıyla yola çıktık. Beşiktaş''ı Beşiktaşlılar kurtaracak." şeklinde konuştu.


"SEÇİMİ KAZANACAKMIŞ GİBİ DAVRANIYOR"
Mevcut başkan Ahmet Nur Çebi''nin gelecek sezon ile ilgili planlamalarını eleştiren Çimen, "Sanki seçimi alacaklarmış gibi teknik direktörle geleceği planlamak üzere çalışmalar yapıyorlar. Transferlerle, sözleşmelerle bizim geleceğimizi planlıyorlar. Planlarını kendileri kazanırlarsa yapmalılar." ifadelerini kullandı.


BORÇ 500 MİLYONA DAYANDI
Kendisine en çok "Beşiktaş''ı yönetecek paran var mı?" diye sorulduğunu aktaran Çimen, "6 milyon dolardan 500 milyon dolara yaklaşan bir borç var. Bunu paralı başkanlar, kasa kolaylığı sağlaması beklenenler yaptı. Mesele finansör başkan mı yoksa finans aklı olan bir yönetim kurulu mu?" diye konuştu.
BEŞİKTAŞ BAŞKANI SÖYLEMEZ, YAPAR!

Beşiktaş JK Başkan Adayı Fuat Çimen ve yönetim kurulu adayları, Siyah Beyaz Düşünce Platformunun daveti üzerine Şişli Tiyatrosu''nda düzenlenen toplantıda Beşiktaş Genel Kurul Üyeleri ve taraftarlarla bir araya geldiler.

Spor basınından önemli isimlerin yanı sıra geçmişte Divan Kurulu Başkanlığı yapan Şeref Nasır başta olmak üzere birçok önemli Beşiktaşlının katıldığı toplantıda Başkan Adayı Fuat Çimen “Beşiktaş Sensin Hareketi” hakkında bilgi verdi ve adaylık süreci hakkında merak edilenleri aktardı.

Etkinliğin ilerleyen bölümünde “Beşiktaş Sensin Hareketi” ekibinin hazırladığı projeler Ercüment Meriç Öztürk tarafından Beşiktaş camiası ile paylaşıldı. Etkinlikte yönetim kurulu adaylarının tanıtımının ardından soru cevap kısmına geçildi.

BİZ GEREKENİ YAPACAĞIZ

Beşiktaş’ın yaşadığı hakem hataları ve amatör şubelerle ilgili gelen bir soruya Başkan Adayı Fuat Çimen şu sözlerle yanıt verdi: “Beşiktaş’ta hakem hatalarıyla ilgili olarak camianın hassasiyetinin farkındayım. Ne yazık ki söylenenler yapılmıyor. Ahmet Nur Çebi bu konu ile ilgili sürekli vaatlerde bulunuyor. Kendisi ‘Taş üstünde taş bırakmam.’ demişti. Beşiktaş başkanı olan kişi söylemez, yapar. Biz gerekeni yapacağız. Amatör şubelerin hiçbiri kapanmayacak. Beşiktaş markası daima rekabet eder ve zirveye oynar. Yeter ki tüm şubeler doğru yönetilsin.”

135 MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA

Beşiktaş JK Başkan Adayı Fuat Çimen, iki yılı aşkın bir süredir projelerle ilgili çalışmalar yaptıklarını, birçok büyük Avrupa kulübünün coin, taraftar token ve NFT gibi dijital varlıklarını arz eden uluslararası bir dijital varlık firması ile NFT hariç 135 milyon dolarlık bir prensip anlaşmasına vardıkları, söz konusu firma ile 6 Mayıs 2022 Cuma günü bir gizlilik anlaşması imzaladıklarını söyledi.

Çimen kendisine yöneltilen, “Eğer seçilemezseniz bu firma ile mevcut yönetimi görüştürür müsünüz?” şeklindeki soruya ise “Beşiktaş’ın menfaatleri her şeyin üzerindedir. Elbette görüştürürüz. Ancak biz bu seçimi kazanacağız. Buna inanıyoruz.” şeklinde yanıt verdi.

Fuat Çimen, futbol ve spor yönetiminde bu kadar kötü sözleşmeler yapan bir yönetimin Bankalar Birliği dâhil diğer sözleşmelerde kiminle ne yaptığını, münhasırlık verilip verilmediğini kimsenin bilmediğini ama mevcut yönetimin bir yıldır dijital varlıklarla ilgili yol alamadığını ancak artık birileriyle yol alacaksa çıtanın NFT hariç 135 milyon dolar olduğunu da belirtti.

GOMEZ, RESCHKE VE BEN MANGA İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Beşiktaş’ta futbol şubesinin nasıl yönetileceğine dair soruyu ise Yönetim Kurulu Adayı Ercüment Meriç Öztürk yanıtladı. Öztürk şunları söyledi: "Sportif direktör olarak gündemde olan ve görüştüğümüz isimler arasında Mario Gomez, Michael Reschke ve Frankfurt''ta görev alan Ben Manga gibi isimler yer alıyor. İngiltere, Almanya ve İspanya üçgeninde, önemli spor akılları ile görüşmelerimizi de sürdürüyoruz. Tamamen profesyonel bir yönetim tarzında olacağız. Guti, Gomez, Amokachi, Ferdinand, Pepe, Zago gibi Beşiktaş’ımızın şanlı formasını terletmiş dünya çapında şöhret ve tecrübeye sahip eski oyuncularımızın da tecrübelerinden yararlanacağız.”

İlgili Haberler