Bilecik Belediyesi'ndne Yeni Şafak'a tarihi ayar

Bilecik Belediyesi'ndne Yeni Şafak'a tarihi ayar
Yeni Şafak gazetesinin Bilecik'te bir köprü ihalesi nedeniyle hedef aldığı Bilecik Belediyesi'nden söz konusu haber için sert bir cevap geldi.

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi, CHP’li Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’i hedef aldı.

Gazete "Bu şehirde Osmanlı eseri istemiyorum!" başlıklı haberinde, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in, “Osmanlı temalı” üst geçit yapımını “Osmanlı eseri istemiyorum” diyerek iptal ettirdiğini öne sürdü.

Bunun üzerine Bilecik Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesabından Yeni Şafak’a yanıt verildi. 

CHP'li Bilecik Belediyesi, Yeni Şafak’ın iddia ettiği gibi, “Osmanlı eseri istemiyorum” şeklinde belediye başkanının bir beyanatı olmadığını açıklarken, iptal edilen üst geçide ilişkin de dikkat çeken bilgiler verdi. 

Üst geçit için, “Seçimden bir kaç ay önce fahiş fiyatla ihale edildiği için iptal edildi” denilen açıklamada, mimarisi için de,  “Bazı kiliselerde, Rusya, Hindistan ve Pakistan’da sık rastlanan burgu soğan kubbeli bir yapıdır ve Osmanlı mimarisi ile alakasızdır” ifadelerine yer verildi. Buna örnek olarak da mesaja ek olarak fotoğraflar paylaşıldı.

Bilecik Belediyesi bir başka mesajında da yine üst geçitle ilgili, “Söz konusu proje, üst geçit değil, var olan bir üst geçide polyester kaplama yapıp üzerine kubbe koyma işi efendim. Üstelik, ömrünü tamamladığı için yıkımı ya da güçlendirilmesi gereken bir üst geçit. İhale bedeli de 800 bin TL” dedi.

  • Yorumlar 7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş