Birlik Vakfı’nın skandal ilanına İYİ Parti’den suç duyurusu

Birlik Vakfı’nın skandal ilanına İYİ Parti’den suç duyurusu
Kurucuları arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM eski Başkanı Kahraman gibi isimlerin yer aldığı Birlik Vakfı’nın Konya şubesinin yayınladığı skandal ilan büyük tepki çekti. İYİ Partili Yokuş söz konusu ilan için suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı

Birlik Vakfı Konya Şubesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’na ilişkin yazılı bir açıklama yapmış ve ardından da Konya’daki birçok yerel gazetede ‘Farkındayız’ başlığıyla ilan vermişti. İlana birçok kişi tepki gösterirken İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş ilan hakkında suç duyurusunda bulunacakları açıkladı.

Birlik Vakfı Konya Şubesi tarafından yapılan açıklamaya ilişkin Sözcü’ye konuşan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, yapılan açıklamanın üzüntü verici olduğunu söyleyerek, “Yapılan açıklamadan da anlaşılacağı üzere bu insanlar hem Cumhuriyetimizden hem de demokrasimizden rahatsızlık duyuyor. Bu bildirinin altına imza atanlar beyinlerindeki karanlık düşüncelerle ülkenin çağdaş bir toplum olmasını istemeyenlerdir. Bunlar ülkemizin kazanımlarına saygı duymadıkları gibi yarınına da ihanet etmekte” dedi.

“HUKUKİ OLARAK NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

Açıklamanın altında imzası bulunanlara ilişkin suç duyurusunda bulunacaklarını belirten İYİ Partili vekil Yokuş, “Yapılan bu çirkin açıklamaya ilişkin hukuki ne gerekiyorsa yapacak ve suç duyurusunda bulunacağız. Bu vakfı devlet yönetimde bulunan kişiler de destekliyor. Bunu anlamak çok zor. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuda çıkıp açıklama yapması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Birlik Vakfı’nın Kurucular Kurulu listesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski TBMM başkanı İsmail Kahraman ve eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu gibi isimler de yer alıyor.

NE OLMUŞTU

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk milletinin kazanımlarını hedef alan ve ‘Farkındayız’ başlığıyla Konya’daki birçok yerel gazetede yer alan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti: “Son 100 yıldır ise bizi Anadolu’dan tamamen sürüp çıkarmak yerine ‘bizi bizlikten’ çıkarmanın daha kolay ve işe yarar olacağını düşündükleri için bir milleti millet yapan ne varsa hepsini iptal edip, yerine batının değer ve kurumlarını cebir ve şiddetle enjekte ettiklerinin farkındayız. Her şeye rağmen, milli ve yerli unsurların çaba ve gayretlerinin kaos ve darbelerle engellenerek, milletimizin kendisine biçilen dar gömleği çıkarıp atma mücadelesinin defalarca engellendiğinin veya geciktirildiğinin farkındayız. Lozan’da, 12 Adaları ve Misak-ı Milli sınırlarımızı elimizden alıp, üstüne üstlük bunu zafer diye bize dayattıklarının da farkındayız. İlerici gerici, sağcı solcu, Alevi Sünni, Türk Kürt fitnesi ile bizi yıllarca meşgul edip, içimizde derin yaralar açtıklarının da farkındayız. Çok partili sisteme geçtiğimizden beri, ortalama 1.2 yılda bir kurulup yıkılan hükümetlerle bizi oyaladıklarının farkındayız”

resim2_9246612-(1).jpg

  • Yorumlar 26
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58