CHP'li belediye başkanları İstanbul'da toplanıyor

CHP'li belediye başkanları İstanbul'da toplanıyor
CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanının İstanbul'da bir araya geleceği açıklandı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,partisinin Yenişehir ilçe danışma kurulu toplantısına katıldı.

29 Ağustos'ta 11 CHP'li büyükşehir belediye başkanının İstanbul'da toplanacağını belirten Seçer "Gündemimiz belli. Ne konuşacağımız belli. Kimse bize bu aklı vermedi. Bizim hata yapma, kızma, bağırma, dağıtma, bölme, parçalama gibi bir lüksümüz yok" dedi.

Başkan Seçer, Emine Bulut cinayetini protesto etmek amacıyla Türkiye genelinde eş zamanlı açıklamaların yapıldığını hatırlatarak, "Emine Bulut Türkiye'nin gündemine oturdu. Türkiye'nin kronik sorunu kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. Allah'tan bizim gibi çağdaş, demokrat, Atatürkçü topluluklar var. Kadınlarımıza ve kadın haklarına sahip çıkıyoruz. İşte bunun bir örneği biraz önce yaşandı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin kadınları Emine Bulut cinayeti ile ilgili otoriteyi, idarecileri tedbir almaya çağırmak adına önemli bir farkındalık oluşturdular" diye konuştu.

"KADIN DAİRE BAŞKANLIĞINI KURACAĞIZ"

Seçim döneminde sözünü verdikleri kadın dairesi başkanlığını kurarak farkındalık oluşturacaklarına dikkat çeken Seçer, "Demokrasinin temel unsurlarının başında gelen kurumların toplumun önemli konularına parmak basmaları, faaliyet yürütmeleri aslında siyaseti de, siyasetçiyi de, yöneticileri de şekillendiriyor.

Büyükşehir Belediyesi olarak kadın daire başkanlığını kuracağız. Kadınların günlük yaşamlarındaki sorunlarıyla alakadar olacak, onların hakkını, hukukunu savunacak, onları ekonomik hayata katacak, hayattaki zorlukları kolaylaştıracak çalışmaların altına imza atacağız. Bunları kadınlarımızın desteğiyle yapacağız. Özellikle gönüllülük esasına göre çalışacak olan bu yapıda Cumhuriyet Halk Partili kadınları da bu faaliyetlere katkı sunmaya davet edeceğiz. Onun alt yapısını oluşturuyoruz. Çok güzel sonuçlar elde edeceğiz" dedi.

"11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLARAK İSTANBUL'DA TOPLANACAĞIZ"

Amaçlarının sadece yerelde başarılı olmak olmadığını, başarıyı genel iktidara taşımak olduğunu söyleyen Seçer, "29 Ağustos'ta 11 büyükşehir belediye başkanı olarak İstanbul'da toplanacağız.  Gündemimiz belli. Ne konuşacağımız belli. Kimse bize bu aklı vermedi.

iz 11 kişi oturduk dedik ki 'bizlere biçilen müthiş bir misyon var.' Türkiye'nin gözü 11 CHP'li büyükşehir belediye başkanının üzerinde. Daha geniş bir resimle CHP'li 251 belediye başkanının, Millet İttifakı içerisinde yer alan siyasi partilere mensup belediye başkanlarının ve HDP'li başkanların üzerinde.

O zaman bizim on düşünüp, bir konuşmamız lazım. Bizim hata yapma, kızma, bağırma, dağıtma, bölme, parçalama gibi bir lüksümüz yok. Bizim ortaya koyacağımız performans ve başarı İstanbul'dan Hatay'a kadar ülkemizin siyasetini, siyasetin etkilediği alanları, gelecek yol haritasını belirleyecek.

Bu yol öyle kolay bir yol değil. Meşakkatli ve engebeli bir yol. Bu yolda yürüyecek adamın çok dirayetli olması, ayağını nereye basacağını bilmesi lazım. Bütün gözler şimdi bizim üzerimizde. Herkes yaptığımızla ilgileniyor" ifadelerini kullandı.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş