CHP'li Öztrak: İktidar şehit haberlerinin kamuoyu tarafından bilinmesini istemiyor!

CHP'li Öztrak: İktidar şehit haberlerinin kamuoyu tarafından bilinmesini istemiyor!
CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, düzenlediği basın toplantısında; 'İktidar şehit haberlerinin kamuoyu tarafından bilinmesini istemiyor. Gazetecilere yargı sopasını kullanarak gözdağı vermeye çalışıyor.' dedi.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısı sonra basın açıklaması düzenledi.

Öztrak konuşmasında Erdoğan Putin görüşmesini eleştirerek; ‘Putin'in kapısında dakikalarca bekletildiler, Rus haber ajanslarına eğlence malzemesi oldular. 2. Katerinanın heykeli altında heyet olarak kıyamda durdular’ dedi.

‘ŞEHİT HABERLERİNİN BİLİNMESİNİ İSTEMİYORLAR’

İktidarın şehit haberlerinin kamuoyu tarafından bilinmesini istemediğine dikkat çeken CHP Sözcüsü; ‘Gazetecilere yargı sopasını kullanarak gözdağı vermeye çalışıyorlar. Yargıda bir dönem F tipi yapılanma hakimdi, şimdi de P tipi, yani Pelikan tipi bir yapılanma olduğu söyleniyor. Terazisi ile oynadığınız adalet gün gelir sizi de tartar. Salt korku ile var olan her iktidar yıkılmaya mahkumdur.” ifadelerini kullandı.

Faik Öztrak'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

8 MART EYLEMİNE MÜDAHALE

“T.C vatandaşı olmak zor, ama bu ülkede kadın olmak daha zor. Kadınlarda gerçek işsizlik yüzde 30'a yaklaşmış durumda. Bu rakamlara çalışma hayatına dahil olamayan 12 milyon kadın dahil değil. Türkiye, küresel cinsiyet uçurumu endeksi listesinde 153 ülke içerisinde 130. sırada.

2020'nin ilk 2 ayında 49 kadın erkekler tarafından öldürüldü. Devlette şiddet göstermede erkeklerden geri kalmıyor. Dün kadınlarımıza yapılan sert polis müdahalesini kınıyor.

ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİ

Kahramanlarımızı sınırlarımız dışında kaybettik. Neden, niçin kaybettik? Makul bir cevap bekliyoruz. Şehitler tepesi boş kalacak dedi diye genel başkanımıza dediklerini bırakmayanlar "ateşkese en çok CHP" üzülecek diyebildiler. Vatandaşımız bu ikiyüzlülüğü görmez sanıyorlar. Erdoğan'ın defalarca söylediği ateşkes sözünü bir mutabakat metninde göremedik.

Putin'in kapısında dakikalarca bekletildiler, Rus haber ajanslarına eğlence malzemesi oldular. 2. Katerinanın heykeli altında heyet olarak kıyamda durdular.

5 Mart 2020'den Kremlin sarayına giden süreç Cumhuriyet tarihinin en büyük fiyaskosudur. Bu fiyaskoda sevinilecek tek şey daha fazla şehit vermemek uğruna sahada askeri faaliyetlerin durdurulmasıdır. Bir an evvel kalıcı bir ateşkes sağlanmalıdır.

Erdoğan 4 soruyu Putin'e soramadı. "2 minute" bekletilen Erdoğan Putin'e bir one minute çekemedi. Biz Putin'den özür beklerken AK Parti heyeti Putin'in bir taziyesine bayram etti.

Kapalı kapılar ardında Rusya aracılığıyla Esad ile konuştuğunuzu dünya aleme beyan eden siz oldunuz. Biz bunlar olmasın diye iktidarı defalarca uyardık, kendilerine 5 maddelik yol haritası verdik. o gün bizim söylediklerimize küfürle cevap veren Erdoğan, Putin bizim dediklerimizi söyleyince 5 maddenin çoğunu kabul etti.

‘TEKRAR SORUYORUZ’

Tekrar soruyoruz: İdlib'de hava kontrol üstünlüğü sağlanmadan, Rus yetkililere askerlerimizin koordinatlarını vermeden askerlerimizi sahaya neden, kim sürdü?

Kurtuluş savaşı destanı yazacaklarını sanıyorlardı. Kurtuluş Savaşı kim siz kim? Bir de Atatürk'ün adını ağızlarına alıp o da böyle yapardı deme cürretinde bulundular. Büyük Atatürk böyle liyakatsiz bir kadroyu yanında tutmaz, bir de Lozan'a hiç göndermezdi. Bunları Lozan'a gönderse onlar başkentimizi Kayseri'ye taşır, utanmadan Yunan-İngiliz ordularıyla ortak devriye atıyoruz diye caka satarlardı.

PETROL SAVAŞLARI

ABD- Rusya arasında petrol savaşları yaşanmaya başladı. Dünya daha önce hiç görmediği bir krize doğru hızla ilerliyor. Olağanüstü zamanlar olağanüstü tedbirleri gerektirir. Küresel işbirliğinin çok önemli olduğu bir döneme geliyoruz. Üretimi ithalata bağımlı bizim gibi ekonomiler ciddi bir arz şokuyla karşı karşıya kalabilir. Bu buhranı şirketleri daha fazla borçlandırarak aşamazsınız. Aspirin tedavisiyle bu buhranı çözemezsiniz. İktidar gerekli tedbirleri derhal almalıdır.

YALOVA'DA MİLLETİN İRADESİ GASP ETTİLER

Hukuk ve kural tanımadan baskılarını arttırıyor. Seçimle alamadıkları belediyelerimizi yargıyı kullanarak alıyorlar. Yalova'da milletin iradesini gasp ettiler. Yalova'da yaptığınızı neden Urla'da yapmadınız? Urla'da nedense aynı prosedürü uygulamadılar. Orada belediye meclisinde çoğunluk bizde diye kaymakamı belediyeye kayyum atadılar.

ENGİN ÖZKOÇ'UN DURUMU

Bu süreç büyük bir hukuk skandalı haline gelmektedir. Engin Özkoç’un kullandığı sözler birkaç saat önce bizzat Erdoğan tarafından kullanılmıştır. Kendisi cumhurbaşkanı zırhına bürünüp ağzına geleni söyleyebiliyor. Hukuk önünde herkesin eşit olup olmadığını hep beraber göreceğiz.

GAZETECİLERE YARGI SOPASI

İktidar şehit haberlerinin kamuoyu tarafından bilinmesini istemiyor. Gazetecilere yargı sopasını kullanarak gözdağı vermeye çalışıyor. Yargıda bir dönem F tipi yapılanma hakimdi, şimdi de P tipi, yani Pelikan tipi bir yapılanma olduğu söyleniyor. Terazisi ile oynadığınız adalet gün gelir sizi de tartar. Salt korku ile var olan her iktidar yıkılmaya mahkumdur."

  • Yorumlar 9
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş