Cristiano Ronaldo rekorlara doymuyor

Cristiano Ronaldo rekorlara doymuyor
Dünyanın en iyi futbolcularından biri olan Cristiano Ronaldo, sosyal medya hesaplarında 500 milyona yaklaşan hayran kitlesiyle açık ara zirvede yer almaya devam ediyor. Portekizli yıldızın Instagram'da 249 milyon, Facebook'ta 145,8 milyon, Twitter'da ise 90,1 milyon takipçisi bulunuyor.

AA'da yer alan habere göre, İtalya'nın Juventus takımında forma giyen Cristiano Ronaldo, futbolda kırdığı rekorlardan sonra sosyal medyada da zirveye çıktı.

TAKİPÇİ SAYISI 485 MİLYONA ULAŞTI

35 yaşındaki Ronaldo, bu sene üç sosyal medya platformundaki toplam takipçi sayısını yaklaşık 485 milyona yükseltti.

thumbs-b-c-22d2676b3af8d56c1f02c1e2c9cbd7da.jpg

Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo, yeşil sahalarda uzun yıllardır sürdürdüğü dünyanın en çok takip edilen futbolcusu unvanının yanı sıra dünyanın en ünlüsü konumunda bulunuyor.

INSTAGRAM'DA 249 MİLYONU BULDU

Bu sezon tüm kulvarlarda 14 karşılaşmada 16 kez ağları sarsarak istikrarlı performansına devam eden Ronaldo'nun Instagram'da 249 milyon, Facebook'ta 145,8 milyon, Twitter'da ise 90,1 milyon takipçisi bulunuyor.

insta.jpg

face-001.jpg

İKİ UYGULAMADA ZİRVEDE

2020 yılının en ünlü ismi konumundaki Portekizli yıldız futbolcu, Instagram ve Facebook'ta en çok takip edilen ünlüler sıralamasında zirvede yer alırken, Twitter'da ise 5. sıranın sahibi konumunda.

tw-002.jpg

MESSI GERİDE KALDI

Son yıllarda Barcelona formasıyla hedeflediği başarılara ulaşamamasına rağmen bireysel düzeyde yüksek performansını korumaya devam eden Arjantinli yıldız Lionel Messi, yaklaşık 275 milyon hayran sayısıyla Ronaldo'yu takibini sürdürüyor.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş