Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tanzim kuyruğu açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tanzim kuyruğu açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, tanzim kuyruğunu ‘varlık kuyruğu’ olarak niteleyerek, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na, “Bu senin SSK müdürü olduğun zaman hastane kapılarında kıvranan hastaların kuyrukları değil, bu kuyruklar varlık kuyruğu” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ardahan mitinginde yaptığı konuşmada “Bay Kemal’in izinden gittiği kişiler vardı o günlerde iktidarda… Gaz kuyruklarını hatırlarla, benzin kuyruklarını hatırlarlar… Biz bunları CHP döneminde yaşamadık mı? Bu senin SSK müdürü olduğun zaman hastane kapılarında kıvranan hastaların kuyrukları değil, bu kuyruklar varlık kuyruğu…” ifadelerini kullandı

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Ülkemizin çukur terörüyle esir alınmak istendiği o zorlu günlerde siz ‘istikrar’ dediniz. Ardahan’dan çok daha güçlü bir destek bekliyorum. Ardahan’dan tüm bölgelere örnek olacak rekor düzeyde oy bekliyorum.

Ardahan istikrar ve güven ortamının değerini çok iyi bilir. Barış olmadan huzur olmaz, birlik olmadan dirlik olmaz. Dayanışma olmadan refah olmaz. Ekonomik ve sosyal kalkınmanın anahtarı birlik siyasetidir.

KARDEŞ KAVGASINA SÜRÜKLÜYORLAR

Türkiye’nin yürüyüşünü engellemeye çalışanların, sürekli farklılıklarımızı kaşıması asla tesadüf değildir. Ülkemiz kavgalar yüzünden ciddi bedeller ödedi. Son 30 yıldır Türk Kürt denilerek milletimizi kardeş kavgasına sürüklemek istiyorlar. Biz Yunus dili konuşuruz. Ne Arap’ın beyaza ne beyazın Arap’a üstünlüğü yoktur. Kardeşi kardeşe kırdırma politikasının ülkemize zararı çok büyük olmuştur. O dönemler şimdi geride kaldı.

FARKLI ADIMLAR ATACAĞIZ

Bay Kemal’in izinden gittiği kişiler vardı o günlerde iktidarda… Gaz kuyruklarını hatırlarla, benzin kuyruklarını hatırlarlar… Biz bunları CHP döneminde yaşamadık mı? Bu senin SSK müdürü olduğun zaman hastane kapılarında kıvranan hastaların kuyrukları değil, bu kuyruklar varlık kuyruğu… Benim vatandaşım simsarların elinden alındı. Fiyatlar bir anda yüzde 50 düştü. Daha da düşüyor. Bay Kemal şimdi rahatsız oluyor. Biz sömürücülere bu ülkede hayat hakkı tanımayacağız. En ucuz şekilde bunları halkamıza ulaştırıyoruz. Fiyatlar yerine gelirse biz sa çekileceğiz, yerine gelmezse farklı adımlar atacağız. En basit ihtiyaç maddelerinin aranıp bulunamadığı zamanlarda iktidarda CHP vardı. Bu kuyruklar varlık kuyruğu. Tanzim satışlarla fiyatlar bir anda düştü, daha da düşüyor.

İlgili Haberler
Pakdemirli: "Uçağınız, roketleriniz olabilir ama buzdolabı boşsa bunların hepsi boştur"Mansur Yavaş’tan tanzim açıklaması: “Gerek kalmayacak”“Nohut pilavla belediyeyi batırıyorlar”
  • Yorumlar 22
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş