Dış güçlerin oyunu Çamlıca'dan bozulacak!..

"Başkan" olmadan diyordu ki;

"Bizde bir adet var, ülkede başımıza bir şey geldiği zaman hemen 'dış güçler' deriz,' yabancılar' deriz, 'şu' deriz, 'bu' deriz, onlara bazı isimler buluruz. Ve bunlar sebebiyle biz ayağa kalkamıyoruz, kalkınamıyoruz, birliğimiz beraberliğimiz bozuluyor filan. Yani bu doğru da olabilir ancak ben buna katılamıyorum. Niye katılamıyorum? Eğer sizin bünyeniz güçlüyse, sağlamsa, bünyede olan virüs hiçbir zaman sizin vücudunuza zarar veremez"

Şu satırların yazıldığı an doların, euronun, çeyrek altının kaç para olduğunu araya sıkıştırsam, sizlere çok mahcup olacağımdan adım gibi eminim. Rekor üstüne rekor kırıyor mübarekler!.. Hızlarına yetişilemiyor. Usain Bolt çırak çıkacak, namussuzum!..

"Başkan" olmadan;

2013 yılında TBMM'ye sunulan 10. Beş Yıllık Kalkınma Planı'na göre, 2018 yılında Türkiye'nin GSYH'si 2 trilyon 535.2 milyar lira olacaktı. Planda 2018 için öngörülen GSYH'nin dolar karşılığı olarak ise 1 trilyon 285.5 milyar dolar ibaresi yer alıyordu. Bu hesaba göre 2018 yılında 1 doların 1.97 TL olması öngörülüyordu.

Ne oldu?..

Dış güçler sahneye çıktı!..

Canım memleketimde yolunda giden, tıkır tıkır yürüyen ne varsa, yıkmak için dış güçler -en başta ABD- var gücüyle saldırıyormuş...

Bence yerden göğe kadar haklılar...

Sütlüce'de bina çöktü mü?..

Tabii ki dış güçlerin oyunu.

Ümraniye'de yol çöküp de arabalar inşaat çukuruna birer birer yuvarlanmadı mı?..

Dış güçlerden başka kim yapabilir?..

Rize'yi sel aldı...

Dere yataklarına inşaat ruhsatlarını dış güçlerin oyununa gelip de vermedik mi?..

Fabrikalar birer bire yanıyor.

Ne iflası canım!.. Komplocu olmayın. Dış güçlerin oyunu.

Ankara'da taksici 2 kişiyi bıçaklayıp öldürdü.

Dış güçlerin gazına geldi adam. Ne yapsın?..

Freni patlayan hafriyat kamyonu 5 arabayı haşat etti.

Dış güçler, güpegündüz şehrin en işlek yerinde gidip gelmesine izin vermeseydi olur muydu böyle bir kaza?..

LGS'de yüz binlerce öğrenci mağdur oldu, açıkta kaldı.

Kimin suçu? Tabii ki dış güçlerin. Sınav sistemimize parmak atmasalardı, hepsi imam hatipli olacaktı!..

Ancak şükürler olsun ki, dış güçler tüm hainlikleri ile üstümüze çullanmışken bunlara hiç aldırmayan cesur yürek bir "başkan"ımız var. İş adamları iflas bayrağını çekerken, esnaf siftah yapamadan günü kapatırken, Rize'yi sel alırken... O, İstanbul'da evinden çıkıp doğruca Çamlıca Camisi'ni incelemeye gitti. Gidiş gelişi saymazsan tam 3 saat. 2013 yılındaki müthiş öngörüsüne de meydan okurcasına!. Duvarlardaki süslemeler, yere serilecek halılar, otoparkın kapasitesi, ayakkabı hırsızlarına karşı alınacak güvenlik önlemlerine kadar tüm detayları tek tek inceledi, bilgi aldı.

 O üç saatlik kritik zirvede kimler yoktu ki yanında?..

Devletin zirvesi tam kadro iş başındaydı;

Hazine ve Maliye Bakanı damat Berat Albayrak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve bilumum üst düzey bürokratlar...

Dış güçlerin, Türkiye için hayati önem taşıyan projesine sabotaj düzenlememesi için güvenlik tedbirleri de en üst düzeydeydi. Foto muhabiri arkadaşlarımız, havadan yapılabilecek saldırılara karşı güvenlik önlemleri alan, omuzlarında hava savunma füzesi taşıyan korumaları tek tek tespit ettiler bizleri bilgilendirdiler. Derin bir "oh" çektik. Rahatladık!..

Esad, YPG ile anlaştı.

Hiç önemi yok.

Teröristler 11 aylık bebeğimizi katlettiler. Amanoslar hâlâ PKK kontrolünde, hayalet oldular kanlı eylemler için talimat bekliyorlar, Suriye'den Karadeniz'e ek güçlerle takviye yaptılar.

Güvenlik zirvesi mi?.. Hiç gerek yok!..

Vatandaş, çeyrek altın götürmemek için teyzesinin oğlunun düğüne bile gitmiyor.

Ekonomi zirvesi mi?.. Ne lüzum var canım. Benim vatandaşım işini bilir nasıl olsa!..

Biliyoruz, olup bitenlerin hepsi dış güçlerin oyunu...

Yeter ki şu Çamlıca Camisi'nin inşaatı bir an önce tamamlansın. Türkiye üzerine örülecek manevi zırh ile dış güçlerin tüm oyunlarını bozarız evelallah!..

Kur'an-ı Kerim'in ilk emri "oku"nun anlamını, sahtekar din adamları, gırtlağına kadar rezilliklere batmış cemaat ve tarikatların pençesine düştüğü için anlayamayan bu millet, bir cami, bir Kandil bir de 3600 ek gösterge projesi ile yerel seçimlerde de gereğini yapar!..

Biz de böyle nefesi kuvvetliler varken...  

Dış güçleri duman ederiz. Duman!..

Yazarın Diğer Yazıları