Erdoğan'ın gözdesi Ethem Sancak'a Ahmet Hakan da tekme attı. Düşenin dostu olmazmış

Erdoğan'ın gözdesi Ethem Sancak'a Ahmet Hakan da tekme attı. Düşenin dostu olmazmış

Ahmet Hakan, "Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik" sözleri sonrası disiplin kuruluna sevk edilen Ethem Sancak için "İki şey söyleyeceğim. Bir, Ethem Sancak bunu çoktan hak etmişti. İki AK Parti ihraç adımında geç bile kaldı" ifadelerini kullandı.

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, açıklamaları sonrası AKP’de disiplin kurulana sevk edilen Ethem Sancak ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

Hakan yazısında “Ethem Sancak için "İki şey söyleyeceğim. Bir, Ethem Sancak bunu çoktan hak etmişti. İki AK Parti ihraç adımında geç bile kaldı" ifadelerini kullandı.

Ethem Sancak''ın, Moskova''da Rus kanalına yaptığı "Bayraktar''ları satarken böyle kullanılacağını bilmiyorduk" açıklamasını hatırlatan Hakan, Ethem Sancak’ın zapt edilmezliğinin, AK Parti’nin canına tak etmiş ettiğini dile getirdi.

NE OLMUŞTU?
Ethem Sancak, "Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik. Taç giyen baş akıllanır. One minute olayında rest çektik. Batının pranga sistemine kafa tutmaya başladık. Bunu devirebilmek için en son içimize sızdırdıkları FETÖ, 15 Temmuz darbesini yaptı. Biz milletimizin desteğiyle bunları yendik" demiş; kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti

 

İlgili Haberler