Ekrem İmamoğlu yeniden Anıtkabir'de

Ekrem İmamoğlu yeniden Anıtkabir'de
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran'da seçilmesinin ardından ilk Anıtkabir ziyaretini gerçekleştirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran'da yenilenen İstanbul seçiminde tekrar seçilmesinin ardından ilk kez Anıtkabir'i ziyaret etti. 31 Mart sonrası yaptığı ziyaret tartışma konusu olan Ekrem İmamoğlu'nun Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı sayfa, Milli Savunma Bakanlığı tarafından defterden çıkarılmıştı. 

Anıtkabir'i İBB başkanı olarak tekrar ziyaret eden İmamoğlu, ziyaretçi defterine şunları yazdı;

"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, bugün manevi huzurunuzda 1919 yılında başlattığınız Kuvâ-yi Milliye ruhunun 100. yılında vicdanı hür nesiller olarak akıl ve bilimle cennet vatanımızın en güzel şehri İstanbul'a Türk tarihi birikimi ve maneviyatını koruyarak unsurlarımızdan asla taviz vermeyerek hizmet edeceğime söz veriyorum. Bu satırların tekrar yazılmasını sağlayan 16 milyon vatansever İstanbullu ile belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizle birlikte aziz hatıranızın önünde saygı ile eğiliyorum. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir."

q3.jpgq4.jpg

  • Yorumlar 9
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş