Ekrem İmamoğlu'nun Atatürk Havalimanı hastaneye dönüştürülsün çağrısı kabul edildi

Ekrem İmamoğlu'nun Atatürk Havalimanı hastaneye dönüştürülsün çağrısı kabul edildi
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz günler Atatürk Havalimanı’nın virüsle mücadele kapsamında hastaneye dönüştürülmesi için çağrıda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bugün yaptığı açıklamada, tam bir sene önce kapanan Atatürk Havalimanı’nın salgın hastanesine dönüştürüleceğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde Yenikapı’da korona virüs önlemleriyle ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Başkan Ekrem İmamoğlu, virüsün ardından Atatürk Havalimanı’nın geçici olarak hastaneye dönüştürülmesi için çağrıda bulunmuştu.

İmamoğlu, Atatürk Havalimanı'nın hastane olarak kullanılabileceğini kaydederek, “Bu vesileyle hava - kara ve metro ile ulaşılabilecek en merkezi noktada bulunan ve pek çok boş ve kapalı mekana sahip olan Atatürk Havalimanı'nın hızla korona virüs ile mücadele için bir geçici hastaneye dönüştürülmesi kesinlikle düşünülmelidir” demişti.

ATATÜRK HAVALİMANI HASTANEYE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamalarda bulunarak, İstanbul’a iki yeni salgın salgın hastanesinin yapılacağını duyurdu.

Erdoğan, Atatürk Havalimanı alanının salgın nedeniyle bin kişilik salgın hastanesine dönüştürüleceğini söyledi. . Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski havalimanının 45 gün içerisinde yeniden inşa edilerek salgın hastanesi olarak hizmete gireceğini kaydetti.

Erdoğan sözlerini sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnşallah bu musibetten tamamen kurtulacağız. Test sayısında 20 bini geçerek önemli bir eşiği daha aştık. Hastanelerimizde teşhis ve tedavi konusunda herhangi bir sıkıntımız yoktur. Sağlık hizmetleri, gıda ve temizlik malzemeleri tedariki, kamu güvenliği bakımından hamdolsun kayda değer bir meseleyle karşılaşmadık. Yeşilköy Atatürk Havalimanı alanını, ki 1000 hastanelik şu anda plan proje çalışması devam ediyor aynı şekilde Sancaktepe'de bir katlık hastaneyi yapıyoruz. 45 gün içerisinde buraları bitireceğiz ve tamamıyla insanımızın, halkımızın hizmetine sunacağız"

İMAMOĞLU: MALTEPE, YENİKAPI MEYDANI MEYDANLARI İLE GÜRPINAR BALIK HALİ DE DEĞERLENDİRİLSİN

Yaşanan bu gelişmenin ardından ise Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabının yaptığı paylaşımda "Sağlık Bakanlığı’na 27 Mart günü önerdiğimiz Atatürk Havalimanı’nın sahra hastanesine dönüştürülmesi önerisinin kabul görmesi sevindiricidir. Yine, altyapıları hazır olan Maltepe ve Yenikapı Meydanları ile Gürpınar Balık Hali’nin de bu kapsamda düşünülmesi hızlı sonuç verecektir."

İlgili Haberler
İstanbul’a salgın hastanesi yapılacağını Yeniçağ iki gün önce yazmıştı
  • Yorumlar 32
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş