Erdoğan’a hediye edildiği iddia edilmişti: O limuzine ne olacak?

Erdoğan’a hediye edildiği iddia edilmişti: O limuzine ne olacak?
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a hediye edildiği iddia edilen araçların satış işlemlerinin başlatıldığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a hediye edildiği iddia edilen araçları araştıran CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 2004 model Hyundai marka limuzinin 41 bin 500 TL’ye satıldığını kamuoyuna duyurmuştu.

Uzun süredir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edilen araçları araştıran CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 2004 model Hyundai marka limuzinin 41 bin 500 TL’ye satıldığını kamuoyuna duyurmuştu. Erdoğan'a hediye edildiği bir dönem iddia edilen 2014 model Proton Perdana limuzinin satış süreci de başladı.

CHP’li vekil Mahmut Tanal, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Bilgi Edinme dilekçesiyle başvurarak, 5 yaşındaki limuzinin hangi gerekçeyle satılmak istendiğini sordu.

"TASFİYE İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR"

İhale sürecine ilişkin bilgi talep eden Tanal’a cevap veren Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, “Kapatılan Başbakanlık Merkez Teşkilatı tarafından Ankara Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’na teslim edilen 06 GA… plakalı 2014 model Proton Perdana Limuzin aracın, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden alınan 06.01.2020 tarih ve 2299 sayılı yazı ile 140 sıra sayılı Milli Emlak Genel Tebliği uyarınca tasfiyesinin uygun görüldüğünü, tasfiye işlemlerinin devam ettiğini” ifadelerini kullandı.

"İLAN EDİLİP, DUYURULACAKTIR"

Söz konusu aracın trafikten çekilmesine müteakip ihaleyle satış işlemlerine başlanılacağını bildiren Bakan Yardımcısı Demirtaş, “Satışa ilişkin ilanlar Milli Emlak Genel Müdürlüğümüzün internet sitesi, ile Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzün internet sitesinde ve Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı ilan panosunda, ayrıca 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 17. Maddesinin 1/a fıkrası uyarınca ilan edilerek duyurulacaktır” dedi.

  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş