Fıkra gibi yaya geçidi! Burası Karadeniz değil İstanbul

Fıkra gibi yaya geçidi! Burası Karadeniz değil İstanbul
Küçükçekmece'de bulunan bir yaya geçidinden geçmek isteyen vatandaşlar bariyer engeliyle karşılaşıyor. Araç trafiğinin yoğun olduğu yolda yaya geçidini kullanmak isteyenler bariyerlerin üzerinden atlayarak yollarına devam edebiliyor.

İkitelli'de bir sanayi sitesinin yakınında bulunan yaya geçidine birkaç gün önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Yakası Yol Bakım Onarım Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma sırasında bariyer yerleştirildi. 

Araç trafiğinin yoğun olduğu yolda karşıdan karşıya geçmek isteyenler bariyer engeliyle karşılaşıyor. Yolun karşına geçmek isteyenler ya bariyerlerin üzerinden atlıyor ya da yolun diğer yolla birleştiği noktada karşıdan karşıya geçmeye çalışıyor. 

Dakikalarca karşıya geçebilmek için bekleyen vatandaşlar yaya geçidinin geçiş noktasının bariyerlerle kapatılmasına tepki gösterdi. Karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlar ve yaya geçidi havadan da görüntülendi. 

"YAYA GEÇİDİ OLMASI BİR FAYDA SAĞLAMIYOR"

Yaya geçidini kullanmak için bariyerlerden atlamak zorunda kalan Furkan Günak, "Ben sanayide çalışıyorum. Burada bir bariyer var ve faydası yok. Yaya geçidi olması bir fayda sağlamıyor. Burada ulaşım engellenmiş. İstesek de geçemiyoruz. Umarım bu olayı yetkililer görür. Eskiden yoktu buradan geçiyorduk, bariyerler yeni yapıldı. Böyle olunca zorunlu olarak yol sonunu kullanıyoruz. Zaten kimse de durmuyor. Oradan geçerken de yolun ucuna çıkana kadar hiçbir şey görmüyoruz" diye konuştu. 

Müjdat Kaya ise "Yanlış bir şey. Her sabah burası aşırı kalabalık oluyor. Atakent ve bu bölgede oturanlar her sabah bu alandan geçiyor. Yayanın her zaman üstünlüğü var ama yolu genelde vermiyorlar" ifadelerini kullandı. 

yaya-gecidini-kullananlari-saskina-ceviren-bariyer-1548-dhaphoto2.jpgyaya-gecidini-kullananlari-saskina-ceviren-bariyer-5823-dhaphoto10.jpgyaya-gecidini-kullananlari-saskina-ceviren-bariyer-5823-dhaphoto8-1.jpgyaya-gecidini-kullananlari-saskina-ceviren-bariyer-5823-dhaphoto6.jpgyaya-gecidini-kullananlari-saskina-ceviren-bariyer-5823-dhaphoto5.jpgyaya-gecidini-kullananlari-saskina-ceviren-bariyer-5823-dhaphoto3.jpgyaya-gecidini-kullananlari-saskina-ceviren-bariyer-5823-dhaphoto1.jpg

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş