Emniyet müdürü, depremzedeler için Hatay'a gönderilen yardımları çaldı... Flaş iddia: Böyle vicdansızlık görülmedi

Emniyet müdürü, depremzedeler için Hatay'a gönderilen yardımları çaldı... Flaş iddia: Böyle vicdansızlık görülmedi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeye gönderilen yardım malzemelerinin bir emniyet müdürü tarafından çalındığı, hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan emniyet müdürünün çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldığı öne sürüldü.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki yurttaşların ihtiyaçları için ülkenin dört bir yanından yardım yağdı.

Ancak deprem bölgesi Hatay’a gönderilen yardımların bir kısmının çalındığı öne sürüldü.

Habertürk''ten Fevzi Çakır''ın haberine göre, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeye birçok güvenlik görevlisi yardım organizasyonları ve güvenliğin sağlanması amacıyla görevlendirildi. Tekirdağ, Çevik Kuvvet Şube Müdürü 4. Sınıf Emniyet Müdürü Yadigar I. da bu kapsamda Gaziantep’in İslahiye ilçesinde görevlendirildi. Yadigar I., 26 Şubat’ta görevinin sona ermesi sonrası resmi otobüsle Tekirdağ’a döndü.

Ancak; otobüsle depremzedeler için hazırlanan birçok yardım malzemesini de Tekirdağ’a getirdiği tespit edildi.

İhbar üzerine Tekirdağ Cumhuriyet Başsavclığı’nın talimatıyla emniyet müdürü gözaltına alındı.

Yadigar I’nın evinde yapılan aramada; 1 Jeneratör, 2 Büyük Çadır, 5 Siyah Renkli Ara ve Bağlantı Kablosu, 9 Şişme Yatak, 5 Uyku Tulumu, 5 Seyahat Çantası, 7 Bere, 2 Bot, 2 Yağmurluk Kaban, 5 Yağmurluk Üstü, 1 Yağmurluk Altı, 4 Küçük Çadır, 15 kilo Köpek Maması, 3 Elektrikli Isıtıcı ve Adet Kettle Isıtıcı ele geçirildi.

Gözaltına alınan Emniyet Müdürü Yadigar I. adliye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından da “hırsızlık” suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Ancak; hakimlik emniyet müdürünü adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Savcılık bu karara itiraz etti. Şimdi itirazın sonucu bekleniyor.

İlgili Haberler