"Halk Berat Albayrak'tan rahatsız"

"Halk Berat Albayrak'tan rahatsız"
Yerel seçimlerin ardından AKP'de revizyon kulisleri yüksek sesle konuşulmaya başlanırken, parti teşkilatlarının halkın Hazine Bakanı Berat Albayrak'tan rahatsız olduğunu ilettiği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin milletvekilleri ile sıralı olarak görüşmeler gerçekleştiriyor. 31 Mart ve 23 Haziran yenilgilerine dair muhasebelerin yapıldığı toplantılarda Erdoğan'ın bazı konuları not aldığı bazı konularda ise gelen taleplere olumsuz cevap verdiği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen milletvekillerinin teşkilatlarda ve halkta edindiği izlenimleri de aktardığı konulardan biri de kabine revizyonu.

Kabinede yer alan atanmış bakanlar ile seçilmiş milletvekillerinin bile görüşemedikleri büyük bir rahatsızlık olarak görülüyor. Bakanların vekillere randevu vermedikleri ve halkın sorunlarına ilişkin konuların bakanların gündemine girmediği Erdoğan'a iletilen konular arasında bulunuyor.

Öte yandan parti teşkilatları içinde halkın Hazine Bakanı ve Cumhurbaşkanı'nın damadı Berat Albayrak'tan rahatsız olduğu ve olası bir kabine değişikliğinde Albayrak ile ilgili bir tasarrufta bulunulması gerektiği vurgulanıyor.

Başkent kulislerinde kabine değişikliği konusu da sıcak bir gündem maddesi olarak yer alıyor. Buna göre en geç 3 ay içinde AKP içinde hem parti yönetiminde hem de kabinede değişiklikler yapılacağı öngörülüyor.

KABİNE AÇIKLAMASI İPUÇLARI VERİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine değişikliğine ilişkin yaptığı değerlendirmede bunu reddetmemesi dikkat çekiyor. Erdoğan kabine değişikliğine ilişkin, seçimlerin ardından yapılan ilk MYK toplantısında "Önümüzdeki süreçte bazı tasarruflarımız olacak, alacağımız kararlara herkesin saygı duymasını bekliyorum" diyerek parti yönetiminde değişime gideceği mesajı verdiği öğrenildi. Aynı toplantıda, bazı MYK üyelerinin gerekirse hemen istifa edeceklerini dile getirdiği de belirtilirken, parti kulislerinde Erdoğan'ın, olağanüstü kongreyi toplayarak MKYK'da da büyük değişiklikler yapabileceği konuşuluyor.

Erdoğan'ın kurmayları ile yaptığı değerlendirme toplantılarında bazı parti yöneticilerinin olağanüstü kongrenin yapılması önerisini gündeme getirdiği, ancak henüz üzerinde bir tartışma yapılmadığı ifade edildi.

İlgili Haberler
Vatandaşın yüzde 90'ı Berat Albayrak'tan şikayetçi
  • Yorumlar 7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş