Keşke merdiveni yapanlar bu binayı da yapsaydı. Utanın be Utanın! Bina yıkıldı yangın merdiveni ayakta kaldı

Keşke merdiveni yapanlar bu binayı da yapsaydı. Utanın be Utanın! Bina yıkıldı yangın merdiveni ayakta kaldı

Hiç mi demir hiç mi çimento kullanmadınız vicdansızlar? Böyle bir binaya nasıl onay verdiniz? Deprem felaketinin ardından Hatay’da sağlam kalan Mimarlık Fakültesi misafirhanesinin yangın merdiveni, "Keşke merdiveni yapanlar binayı yapsaydı" dedirtti.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.4''lük depremlerde büyük yıkımın yaşandığı Hatay’da da geçtiğimiz salı günü 3 dakika arayla 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde 2 deprem meydana geldi.

İlk depremlerde büyük hasar gören Ürgen Paşa Mahallesi Atatürk Caddesi''ndeki Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Fakültesi''ne bağlı 7 katlı misafirhane, bu depremlerde tamamen çökerken, sadece yangın merdiveninin ayakta kaldığı görüldü.

Yangın merdivenin üzerinde güvercinlerin olması ise dikkati çekti.

"BENİ ÇOK ŞAŞIRTTI"

Sadece yangın merdiveninin ayakta kalması çevre halkını da şaşkınlığa uğrattı.

Son depremlerde evi yıkılan Mehmet Şevket Köseoğlu, "Depremde binalarımız ağır hasar almıştı ve bir kısmı da yıkılmıştı. Bizim binamız ağır hasarlı şekilde ayakta duruyordu. Dün akşam saatlerinde yaşanan depremle de tamamen yıkıldığını gördük. Apartmanda kalan eşyalarımızı kontrollü almaya çalışıyorduk ama çökünce bir şey alamadık. Dünkü depremle burada bulunan bütün binalar yıkılırken, misafirhanenin yangın merdiveni ayakta kalmış. Bu beni çok şaşırttı" dedi.

İlgili Haberler