İlk işaret geldi. Dünya yeni düzene geçiyor. Resmen bu adımı attılar

İlk işaret geldi. Dünya yeni düzene geçiyor. Resmen bu adımı attılar
Korona virüste herkesin beklediği ‘korona pasaportu’ uygulaması ile ilgili yeni gelişmeler yaşamıyor. Danimarka'da Maliye Bakan Vekili Morten Bödskov, dijital yeni tip korona virüs (Kovid-19) pasaportu hazırlıklarına başlan

Korona virüste tüm dünyanın merak ettiği konu ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Danimarka Maliye Bakan Vekili Bödskov, düzenlediği basın toplantısında, iş dünyasının temsilcileriyle dijital Kovid-19 pasaportu hazırlamak için teknolojik altyapı çalışmalarına başladıklarını, sonuca ulaşmanın aylar sürebileceğini belirtti.

BEKLENTİLERİN YÜKSEK OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Dijital Kovid-19 pasaportunun teknolojik altyapısıyla ilgili bilgi veren Bödskov, "Önemli olan doğru teknolojik çözümü bulmak. Bu sayede kültürel ve toplumsal yaşamda, özellikle iş seyahatleri olmak üzere yurt dışı seyahatlerinde kullanılacak teknolojik bir çözüm sunacağız." dedi.

Danimarka Ticaret Odası (Dansk Erhverv) Direktörü Brian Mikkelsen, Kovid-19 pasaportundan beklentilerinin yüksek olduğunu ve uzun süredir üzerinde çalıştıklarını kaydetti.

Mikkelsen, iş dünyasının Kovid-19 pasaportunun özellikle yeme-içme sektörü, festival gibi etkinlikler ve iş seyahatleri için imkan sağlamasını umduğunu söyledi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58