İstanbul'da motosiklet sürücüsü kuş gibi uçup yere çakıldı. Hayatını kask kurtardı

İstanbul'da motosiklet sürücüsü kuş gibi uçup yere çakıldı. Hayatını kask kurtardı
Arnavutköy'de motosikletle minibüs kafa kafaya çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle metrelerce savrulan motosiklet sürücüsü yaralanırken, kaza anları güvenlik kamerasına yansıdı. Mutlak bir ölümden dönen motosiklet sürücüsünün hayatını taktığı kask kurtardı.  

DHA'nın haberine göre, kaza sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 9 Aralık günü Arnavutköy'de meydana geldi. Y.D. yönetimindeki minibüs ile Maşallah Sevin yönetimindeki motosiklet kafa kafaya çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle motosikletli kurye Maşallah Sevin metrelerce havaya uçtuktan sonra yol kenarına düştü. 
Çevredeki vatandaşların yardıma koştuğu kaza sonrası haber verilmesi üzerine kaza yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralanan motosikletli kurye, sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Öte yandan kaza anı ve sonrasında yaşananlar ise bir iş yerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. 
"KAĞIT PARÇASI GİBİ SAVRULDUM"
Bir dürümcüde motokurye olarak çalıştığı öğrenilen Maşallah Sevin tedavisinin tamamlanıp taburcu olmasının ardından yaşadıklarını anlattı. "Bir kağıt parçası gibi metrelerce savruldum" diyen talihsiz motokurye Maşallah Sevin, müşterilerine dürüm siparişi götürmek için yola çıktığını belirtti.
Sevin "Kaza anında fark ettiğim tek şey, bir anda ara sokaktan çıkan aracın sinyali oldu. O andan sonrası ise hayal meyal var. Yüzümde ciddi hasarlar var. Bir takım estetik operasyonlarla düzeleceğini umut ediyoruz. Kaza sonrası kamera görüntülerini izlediğimde şok oldum. Çünkü çarpışma anında 4-5 metre havalanarak uçan bir şeyin olduğunu görüyorum. Bir kağıt misali uçan şeyin ben olduğunu fark ettim" dedi.
"MÜZİKLE UĞRAŞIYORDUM, HAYALLERİM VARDI"
Müzikle ilgilenen Maşallah Sevinç, "Hayallerim vardı, umutlarım vardı ancak şu an psikolojim oldukça dağılmış durumda. Şu an sağlığımın eskisi gibi olmasını dilemekten başka bir şey gelmiyor elimden." dedi. Motokurye olarak çalışmanın zorluklarını bildiğini söyleyen Sevinç, tüm motokuryeleri de bu ve benzeri kazalara karşı dikkatli olmaları yönünde uyardı.

motor-6.jpgmotor-5.jpgmotor-4-002.jpgmotor-3-002.jpgmotor-2-002.jpgmotor-1-002.jpg

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş