Erdoğan'dan, ismi DEVA ve Gelecek partileriyle anılan eski Lütfi Elvan’a yeni görev hamlesi

Erdoğan'dan, ismi DEVA ve Gelecek partileriyle anılan eski Lütfi Elvan’a yeni görev hamlesi

Hazine ve Maliye Bakalığı görevinde istifasının ardından Lüfti Elvan’a, “Babacan’ın yeni ekonomi yapılanmasında yer alması için teklif geldiği” öne sürüldü. Erdoğan’ın ise “bunun önüne geçmek için Elvan’a yeni bir görev vereceği” konuşuluyor.

İstifasının ardından ismi Gelecek ve DEVA partileri ile anılan eski Hazine ve Maliye Bakanı Elvan’a, “Ali Babacan’dan teklif geldiği” öne sürüldü.

DEVA lideri Babacan’ın ülke ekonomisindeki son durum üzerine partisinde ekonomiyle ilgili “yeni bir ekip kurduğu ve Elvan’ı da bu ekibe dahil etmek istediği” belirtildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “bunun önüne geçmek için Elvan’a Cumhurbaşkanlığı ya da partide yeni bir görev vereceği” konuşuluyor.

TEKLİFLERİ REDDETTİ

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre Elvan, her iki partiden gelen teklife de “evet” demedi.

Bakanlıktan ayrılmasının ardından “gerek hükümet ile ilgili gerekse AKP ile ilgili eleştirel açıklamalarda bulunmadığı, aksine sessizliğini koruduğu” gerekçesiyle Erdoğan’ın “Elvan’a sahip çıktığı, Cumhurbaşkanlığı’nda ya da partide yeni bir görev vereceği” konuşuluyor.

Elvan’ın da yakın çevresine “yaşanan süreçle ilgili partisi AKP’yle ve Erdoğan’la kırgınlık yaşamadığını, bir süre dinlenmek istediğini ifade ettiği” belirtiliyor.

İlgili Haberler