İYİ Parti'den YSK'ya sert çıkış!

İYİ Parti'den YSK'ya sert çıkış!
Partisinin Başkanlık Divanı sonrasında basın açıklaması yapan İYİ Parti Sözcüsü Paçacı, AKP'nin seçim sonuçlarını kabullenemediğini söyleyerek YSK'nın sonuçları açıklamamasına tepki gösterdi. Paçacı, "Millet iradesinin tecellisi engellenmektedir" dedi.

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Cihan Paçacı, partisinin başkanlık divanı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.

AKP'nin yerel seçimler öncesinde EYT hakkındaki sözlerini tutmadığını belirten Paçacı, "Bu sorunun giderilmesi için İYİ Parti tarafından yapılan tüm girişimler, meclisteki AK Parti ve MHP çoğunluğunca bugüne kadar sürekli engellenmiştir" dedi.

İstanbul'da yerel seçim sonuçlarını AKP'nin hala kabullenemediğini aktaran Paçacı, "YSK’yı bir an önce, 31 Mart’ta sandıktan çıkmış İstanbullu seçmenlerin iradesini, ilan etmeye davet ediyorum" diye konuştu.

bf9d4f8c-1346-4fcf-b008-2bcc102b1501.jpg

Paçacı'nın açıklamaları şu şekilde:

“Emeklilikte yaşa takılanlar” meselesi, her seçim öncesi iktidarın çözüm için söz verip, seçim sonrasında caydığı kanayan sosyal bir yaradır. Bu sorunun giderilmesi için İYİ Parti tarafından yapılan tüm girişimler, meclisteki AK Parti ve MHP çoğunluğunca bugüne kadar sürekli engellenmiştir. Bu konunun ısrarla takipçisi olduğumuzu bir kez daha tekrarlıyoruz."

"Seçimlerin üzerinden bir ay geçmesine rağmen, AK Partinin seçim sonuçlarını kabullenmediği ve tekrarlardan müteşekkil itirazlarını sürdürerek kesin sonuçların açıklanmasını engellediği görülmektedir."

"Bu durum toplumumuzda gerginliği artırmakta, zaten pamuk ipliğine bağlı ekonomik ve sosyal dengeleri alt-üst etmektedir."

409a56fa-8df2-4b9f-be63-287f75ddb369.jpg

"AK Partinin demokratik hoşgörü ve siyasi olgunluktan yoksun bu tavrı, insanımızın demokrasiye ve sandığa olan inancını zayıflatmaktadır."

"Öte yandan millet iradesinin tecellisi de engellenmektedir."

"Milletimiz ve çağdaş dünya, gözünü dikmiş, 31 Mart’ta yapılan ve Sayın İmamoğlu'nun kazandığı seçimin kesin sonuçlarının bir an önce açıklanmasını beklemektedir. Her geçen gün sosyal huzurumuz ve ekonomimiz yara almaktadır."

"Sözlerimin sonunda, YSK’yı bir an önce, 31 Mart’ta sandıktan çıkmış İstanbullu seçmenlerin iradesini, ilan etmeye davet ediyorum."

  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş