İYİ Partili Lütfü Türkkan'dan AKP'ye: "Siz terör ortağı mısınız?"

İYİ Partili Lütfü Türkkan'dan AKP'ye: "Siz terör ortağı mısınız?"
AKP’li Orhan Miroğlu’nun terör örgütü PKK ve HDP açıklamalarını Meclis’e taşıyan İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, AKP’ye, “Siz terörist oylarıyla mı geçindiniz? O zaman siz terör ortağı mısınız?” diye sordu.

FATMA GÜL/YENİÇAĞ

AKP’nin, İYİ Parti’yi terörle ve HDP ile yan yana göstermeye çalışmasına tepki gösteren İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, AKP’li Orhan Miroğlu’nun HDP ve terör örgütü PKK hakkındaki açıklamalarını hatırlattı.

2014 yılında AKP’nin Tanıtım ve Medyadan sorumlu Başkan Yardımcısı ve Eski Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’nun katıldığı bir televizyon programında “PKK terör örgütü değil. Kendi topraklarında belli bir siyasi programı hayata geçirmeye çalışan bir politik harekettir” ifadelerini gündeme taşıyan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “bu olayın geçmişte farkında değil miydiniz? Yeni mi uyandınız? Sizi bu kadar değiştiren ne oldu? Zaten onların size öfkesi “ne güzel biz beraber hendek kazıyorduk. O hendeği milletin hayrına kazmıyorduk. PKK’lılar için kazıyorduk. Siz de göz yumuyordunuz. Niye artık göz yummuyorsunuz diye size kızıyorlar. Mesele budur” dedi.

Yine Orhan Miroğlu’nun 19 Ocak 2019’da AKP Hakkari Spor Salonunda aday tanıtım toplantısındaki açıklamalarını da hatırlatan Türkkan, “HDP’li seçmene seslenirken şöyle diyor: “Siyasi partileriniz kapatıldı bu ülkede. Milletvekilleriniz 10 sene hapishanede kaldılar. Bu sistemden size ne? Bu sistemi niye koruyorsunuz? Bu sistemin yol açtığı baskı mekanizmaları en çok sizin partilerinize ve size oy veren seçmene zarar verdi dedik. Etkili oldu mu? Evet olduk diyor. Referandumda biz hayır oylarına karşı 1 milyon 380 bin civarı oy farkıyla kazandık diyor AKP olarak. Ama HDP seçmeni bize ne oy verdi biliyor musunuz? Tam 2 milyon oy verdi” diyor. Şuanda terörist dediğiniz HDP grubuyla beraber “referandumu beraber yaptık” diyor. Siz terörist oylarıyla mı geçindiniz? O zaman siz terör ortağı mısınız?” diye tepki gösterdi.

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.