İYİ Partili Ümit Özdağ’dan zehir zemberek sözler: "Eşek gibi biliyorlar"

İYİ Partili Ümit Özdağ’dan zehir zemberek sözler: "Eşek gibi biliyorlar"
Harp uzmanı Dr. Selim Erdoğan'ın Kurtuluş Savaşı'nı inkar edenlere gösterdiği tepkiye İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'dan destek geldi.

Askeri Yerbilimleri ve harp uzmanı Dr. Selim Erdoğan, "Aslında İstiklal Harbi olmadı" şeklinde yorumda bulunanlara tepki gösterdi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Bugünlerde "İstiklâl Harbi aslında olmadı, hepsi kurgu" diyen ve bu konuda gayet kibarca soru sorarak yaklaşan, sonra da "yok, ikna olmuyorum, aklıma yatmıyor" diye mevzuyu uzatan bir güruh türedi. Gösterdikleri kanıtlardan biri şu meşhur fotoğraflar Haymana merkezde Ağustos ayında gündüz sıcaklığı 30° nin üstündeyken, gece 10° - 15° arasındadır. Bu değer Mangal Dağı, Türbetepe, Yıldız Dağı, Zafertepe gibi yüksekliklerde daha da düşer. Kısaca, Polatlı ve Haymana'da, tepelerde gündüz/gece sıcaklık farkı 20°den fazladır. 

Teğmen Asaf günlüğünde 30 Ağustos 1921 gecesi donmamak için birbirlerine sarılıp yattıklarını anlatır. Durum bu kadar açıkken hâlâ fotograflarda 10 Eylül sabahı paşaların paltolu oluşunu sorgulamak insan aklıyla alay etmektir.

ÜMİT ÖZDAĞ: "EŞEK GİBİ BİLİYORLAR"

Selim Erdoğan'ın sözlerine İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'dan destek geldi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

Selim Hoca üzülme.O gürühun dedeleri ya ordudan kaçmıştır ya padışahın İstiklal Harbini bastırmak için kurduğu istenç çetelere katılmıştır vya Yunan ordusu ile işbirliği yapmıştır.Özetle bilmezlee mi EŞEK gibi bilirler.Zaten İstiklal Harbimizi inkar etmek için EŞEK olmak lazım

ekran-alintisi-266.png

  • Yorumlar 44
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58