Kalkışma gecesinden yeni görüntüler ortaya çıktı

Kalkışma gecesinden yeni görüntüler ortaya çıktı
Kalkışma gecesinden yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Etimesgut Zırhlı Birlikler'de darbeci komutanların tutuklanma anları ve ilginç talepleri kameralara takıldı.

Darbe girişimi sırasında, Ankara'yı birbirine katan tankların çıktığı nokta olan Etimesgut Zırhlı Birlikler’in, darbecilerden nasıl alındığına ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

Askerlerin komutanlık binasındaki darbeci üst rütbeli komutanlara yönelik yaptığı operasyonun görüntülerinin yer aldığı video internete yüklendi. Görüntülerde askerlerin tanklarla ve silahlarla komutanlık binasını sardığı görülüyor.

Videoda ilk olarak, darbeci heyetten olduğu iddia edilen Tuğgeneral Bican Kırker, Tank Kurmay Albay İsa Sancaklı ve Tank Kurmay Albay Faruk Yaman gözaltına alınıyor. Görüntülere göre, üstleri aranan askerlerin elleri plastik kelepçeyle kelepçeleniyor. 

BİZİ RÜTBEMİZE UYGUN KİŞİLER TUTUKLASIN

Bu sırada komuta binasını kuşatan darbe karşıtı askerlerin ise herhangi bir saldırıya karşı ellerinin tetikte olması dikkat çekiyor. Darbeci komutanların kelepçelendikleri sırada, "Mümkün olursa bizi rütbemize uygun kişiler tutuklarsa, sizler kelepçeleyin, astsubaya yaptırmayın " diyerek diğer komutanlara seslendiği görülüyor.

Görüntülerin en dikkat çekici anları ise, pencereden atlayarak kaçtığı ileri sürülen Tank Kurmay Yarbay Fatih Çubukçu'nun bina içinde aranmasına yönelik operasyon.

Tuvaletlere kadar yapılan arama sırasında darbeci komutanları almaya gelen askeri helikoptere ise karargah binasını kuşatan askerler tarafından uçaksavarlarla açılan ateş de görüntülere yansıyor.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58