Kangal köpeğini hedef tahtasına çevirdiler. Koyunları kurtarmak için kurşunların hedefi oldu

Kangal köpeğini hedef tahtasına çevirdiler. Koyunları kurtarmak için kurşunların hedefi oldu
Denizli'nin Çal ilçesinde meydana gelen olayda, arazide otlayan koyunların yanındaki 'Yaman' isimli Kangal çoban köpeği henüz tespit edilemeyen bir araçtan açılan kurşunun hedefleri oldu. Vücudundan 42 adet saçma çıkarılan Yaman'ın tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

 

Denizli'nin Çal ilçesinde 28 Kasım günü koyunları otlatmaya götüren Mustafa Ulaş, tüfek sesleri üzerine evinin yakınındaki arazide otlayan koyunlarının olduğu bölgeye doğru koştu. Koyunlarının başında bulunan 'Yaman' isimli Kangal cinsi köpeğinin vurulduğunu gören Ulaş, yerde kanlar içinde yatan köpeğine ilk müdahaleyi yaptıktan sonra, otomobiliyle Çal ilçesindeki veterinere götürdü.

42 ADET SAÇMA İSABET ETTİ 

Daha sonra Denizli'de Hayvan Hastanesi'ne getirilen köpeğin çekilen röntgen filminden 42 saçma isabet ettiği belirlendi. Hayvan Hastanesi'nde tedaviye alınan köpeğin kimliği belirsiz bir kişi tarağından yakın mesafeden tüfekle vurulduğu belirlendi.

tufekle-otomobilden-ates-acilan-kangal-coban-kopegi-42-sacmayla-yaralandi-7345-dhaphoto3.jpg

"KOYUNLARIN BAŞINDA BEKLİYORDU" 

Köpeğin sahibi çobanlık yapan Mustafa Ulaş, hayvanı yerde kanlar içinde bulduğunu belirtip, "Köpeğim Yaman koyunların başında bekliyordu. Tüfek sesi gelince evden çıkıp yanına gittim. Kanlar içinde buldum. Bir kişi yakın mesafeden tüfekle ateş etmiş. Sırtından ağır yaralıydı. İlk müdahaleyi yaptıktan sonra veterinere götürdüm. 42 adet saçma isabet etmiş. 10 aylık bir çoban köpeği şimdi ameliyat olmayı bekliyor. Kim ne ister ki bu köpekten kimseye zarar vermez. Sadece koyunların başında bekliyordu. Ameliyat öncesi 5 günlük tedavi sürece var. Ameliyatın da riskli olduğunu söylediler. Şimdilik bekleyeceğiz. Sorumlusu kimse mutlaka bulunacaktır ve cezasını çekecektir" dedi.

tufekle-otomobilden-ates-acilan-kangal-coban-kopegi-42-sacmayla-yaralandi-7345-dhaphoto1.jpg

tufekle-otomobilden-ates-acilan-kangal-coban-kopegi-42-sacmayla-yaralandi-7345-dhaphoto4.jpg

tufekle-otomobilden-ates-acilan-kangal-coban-kopegi-42-sacmayla-yaralandi-7345-dhaphoto2.jpg

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58