Karamollaoğlu; "TRT'ye de kayyum atanacak mı?"

Karamollaoğlu; "TRT'ye de kayyum atanacak mı?"
Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, terörist başı Öcalan'ın TRT'ye çıkarılmasını hatırlatarak, "TRT'ye de terör örgütü propagandası yapmaktan kayyum atanacak mıdır?" diye sordu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin Balgat Eğitim Merkezi'nde haftalık basın toplantısında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu, yeni parti kurmaya hazırlanan AKP'li isimlerle ne düşündükleri noktasında görüşeceklerini belirtip partisinin kapısının herkese açık olduğunu söyledi.

DAVUTOĞLU, BABACAN VE GÜL İLE GÖRÜŞECEĞİM

Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül'ün yeni parti kurma hazırlıklarına ilişkin bir soruya cevap verdi. Karamollaoğlu, "Arkadaşlarla görüşeceğiz. Esas itibarıyla ne düşünüyorlar, ne yapmak istiyorlar, bu gelişmeler karşısındaki tutumları ne olacak, bunları onların ağzından dinleyeceğim" dedi. Karamollaoğlu görüşme tarihine ilişkin ise her hangi bir bilgi vermedi.

Karamollaoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"Görüşeceğiz ama zamanlamada biraz sıkıntımız oldu araya bayramlar girdi. Arkadaşlarla görüşeceğiz, ne düşünüyorlar. Bu arkadaşlarla bildiğiniz gibi iki senedir temasım var. O zaman bir parti gündemde değildi. Şimdi partileşme gündeme geldi. Partileşmeden hemen öncede bu arkadaşlarla görüşmemiz oldu. Ben şimdi gidip esas itibarıyla ne düşünüyorlar, ne yapmak istiyorlar, bu gelişmeler karşısındaki tutumları ne olacak, bunları onların ağzından dinleyeceğim. Eskiden de ifade ettik kapımız açık bizimle beraber bizim politikalarımız, prensiplerimiz çok net. Biz dış politikada şahsiyetli bir dış politikayı önemseriz. Kendini büyük güç kabul eden hiç bir kimsenin etkisinden kalmadan kendi içimizde karar veririz. Ekonomide üreterek kalkınmayı, sanayileşmeyi, teknolojide zirveye çıkmayı arzu ederiz. Eğitim bizim olmazsa olmazımız ama bunların hiç birisinde arkadaşlarımız ne düşünüyorlar bunları bilmiyoruz ama yakında bu arkadaşlara gidip bunları dinleyeceğim."

"TRT'YE DE KAYYUM ATANACAK MIDIR?"

Karamollaoğlu, "Daha önce demiştik, 'kanun hükmünde kararnameler giderek Karun hükmünde kararnamelere dönüşüyor' diye. Maalesef son kararnameler bu konudaki endişemizi daha da arttırmıştır. Çünkü Karunlar da hak, hukuk tanımaz, halkın iradesini dikkate almazdı. Burada şu soruyu da sormadan geçmek istemiyorum; Osman Öcalan'ı ekranlarına çıkaran, TRT'ye de terör örgütü propagandası yapmaktan kayyum atanacak mıdır?" diye konuştu.

  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.