Kılıçdaroğlu’nun tabağındaki eti çocuğa verdiği görüntüler olay oldu

Kılıçdaroğlu’nun tabağındaki eti çocuğa verdiği görüntüler olay oldu
Kılıçdaroğlu'nun misafir olduğu evde tabağındaki eti çocukla paylaştığı görüntüler sosyal medyada olay oldu.

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi''nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu''nun misafir olduğu bir evdeki yemek yeme görüntüsü sosyal medyada gündem oldu.

Yer sofrasında oturduğu görülen Kılıçdaroğlu, sofrada kendisine verilen etli pilavı yerken yanında bulunan çocuğa tabağının etli kısmını çevirdi ve çocuğa "buradan ye" der gibi el hareketi yaptığı gözlerden kaçmadı.

Bu paylaşımla Kılıçdaroğlu sosyal medya kullanıcılarından tam not alırken, görüntülerin oldukça "samimi" olduğu belirtildi.

NE OLMUŞTU

Bu ev 2 yıl önce Ankara''nın Çubuk ilçesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu''nun şehit cenazesinde uğradığı saldırı sonrası sığındığı ev.

Cenaze namazı sonrası evine doğru gittiğini söyleyen ev sahibi  Doruk, bu sırada kalabalık bir grubun evine doğru geldiğini söylemişti. Birilerinin Kılıçdaroğlu’nun evine girmek istediğini söylediğini belirten Doruk, “Bu esnada itişme yaşandı. Kılıçdaroğlu’nun orada olduğunu görmedim. Bu esnada ben kapının önüne kadar geldim. Eşim korkudan kapıyı kilitlemiş, eşime kapıyı açması için yalvardım. Arkadan yüklenen bir grup vardı ve ben eziliyordum. Ben hala Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmemiştim. Daha sonra kapı açıldı, içeri girdik” demişti.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘misafir olmak zorunda kaldık, kusura bakma’ dediğini aktaran Doruk, şöyle konuşmuştu:

“Benim evime sığınacağını rüyamda görsem inanmazdım. Kendi kendime düşünüyordum, ‘Kemal Bey evimde, dışarıdaki insanlar onu linç etmek istiyor, bana ve evime zarar verir mi?’ diye. Kemal Bey daha sonra eşimden bir bardak su istedi, eşim de su verdi. Yaklaşık 2 saat içeride oturduk. Daha sonra komutanlarımız geldi. Onlardan sonra Emniyet Müdür geldi. Kemal Bey onları gördükten sonra rahatladı. Kemal Bey’de herhangi bir darp izi görmedim, yüzünde yumruk izi yoktu. Ben de bu olaydan çok etkilendim. Daha sonra bakanlarımız geldi. Onlar da Kılıçdaroğlu ile görüştü. Kılıçdaroğlu’nu eşi de aradı. O sırada Kemal Bey''i içeriden çıkarmak istediler. Kemal Beyi çıkartıp bir araca bindirdiler. Ben o esnada dışarı çıkamadım. Hiç bir suçum olmamasına rağmen vatandaşın tepkisini alıyorum. Türk İslam âdetinde misafiri kapıdan kovmak, evine geleni kovmak bizim fıtratımıza yakışmaz. Biz doğru olanı yaptık. İnsanlar bilmese de rabbim biliyor. Şehit bizim şehidimiz. Biraz daha sakinlik, anlayış, hoşgörü rica ediyorum.”

İlgili Haberler