Korona virüste başa mı dönüyoruz?

Korona virüste başa mı dönüyoruz?
Çin'de korona virüsün etkisi kayboldu derken salgının yeniden patladığına dair haberle gelmeye devam ediyor. Normalleşme adımlarının atılmasının ardından Jilin bölgesinde sınırlar kapatıldı.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgının ortaya çıktığı Çin başa dönerken, ülkede ikinci dalga endişeye yol açtı.

Çin'in Jilin bölgesinde yer alan, 4 milyondan fazla nüfusuyla Jilin şehri korona virüs (Covid-19) nedeniyle sınırlarını kapattırken, toplu taşımayı da askıya aldı. 

Jilin yerel yönetiminden yapılan açıklamada; Jilin'deki tüm sinemalar, kapalı spor salonları, internet kafeler ve diğer kapalı alandaki eğlence mekanlarının derhal kapatılması ve eczanelerin tüm ateş ve antiviral ilaç satışlarını bildirmesi gerektiği belirtildi.

Yerel yönetim aynı zamanda, şehir sakinlerinin sadece, son 48 saat içinde Covid-19 için negatif test sonucu aldıklarını ve belirtilmemiş bir 'katı öz izolasyon' dönemi tamamladıklarını kanıtlayan bir rapor almaları durumunda şehirden ayrılmalarına izin verildiğini söyledi. Jilin ve Shulan şehri Çin’in, Rusya ve Kuzey Kore ile sınırları olan Jilin bölgesinde bulunuyor.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58