MasterChef Cemre kimdir? MasterChef All Star Cemre Uyanık kaç yaşında nereli?

MasterChef Cemre kimdir? MasterChef All Star Cemre Uyanık kaç yaşında nereli?
Masterchef All Star’ın yayınlanan son bölümünde yarışmaya veda eden isim Cemre Uyanık oldu. MasterChef All Star’daki hayallerine veda eden Cemrek Uyanık’ın hayatına dair ayrıntılar merak ediliyor. Peki, MasterChef Cemre kimdir? MasterChef All Star Cemre Uyanık kaç yaşında nereli?

Masterchef Türkiye All Star programı yarışmacılarından Cemre 2019 yarışmacısı olarak şeflerin dikkatini çekmişti. Peki, MasterChef Cemre kimdir? MasterChef All Star Cemre Uyanık kaç yaşında nereli?

MasterChef All Star’ın bu hafta elenen yarışmacısı Cemre Uyanık oldu. MasterChef sonrası Cemre’nin hayatına dair ayrıntılar merak konusu oldu.

tyu-001.jpg

MASTERCHEF ALL STAR CEMRE KİMDİR?

Cemre Uyanık, 1992 yılında dünyaya geldi. Aslen Şanlıurfalı olan Cemre Uyanık, üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Konaklama Yönetimi bölümünde aldı.

2015 yılında üniversite eğitimini tamamlayan MasterChef Cemre, 2017 yılında 5 ay boyunca ABD'de bir restoranda görev aldı. Daha sonra yine ABD'de bir Fransız restoranda stajına devam eden Cemre, 2018 yılında New York'ta farklı bir restoranda parti şefi olarak girdi ve 11 ay boyunca çalıştı.

Aşçılık bölümünden mezun olan Cemre Uyanık, küçüklüğünden bu yana Uzak Doğu mutfağına ilgi duyuyor.

2019 yılında MasterChef Türkiye yarışmasına katılan Cemre Uyanık, Alican Sabunsoy ile finale kaldı ve şampiyon oldu.

Cemre Uyanık, MasterChef Türkiye şampiyonu olan ilk kadın yarışmacıdır.